Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemrég volt az autóm a P0420...

Nemrég volt az autóm a P0420 hibakóddal szervizben, és most megint előjött. Valakinek valami tippje?

Figyelt kérdés

Már második alkalommal jön be az a fránya hibakód. Az elsőnél márkaszervízben nagyszervízt kapott az autó, úgyis esedékes volt.


A P0420 hibakód lehet:

-Ólmozott tüzelőanyag használata

csak megbízható helyen tankolok, azt amit kell ez kilőve

-Gyújtási időpont késleltetés előírás alatt

Új gyertyákat kapott az autó az első esetnél, a gyújtás rendben

- Olaj szennyeződés

Most volt olajcsere amikor először bejött a jelzés (Nem volt benne az előző óta csak kb. 15eKm)

- Henger gyújtáskihagyás

Gyönyörűen jár az autó, ellenőrizve szervizben is, nem volt ilyen hiba

- Sérült HO2S szenzor katalizátor előtt/után

Ellenőrizve, minden szenzor azt méri ami kijön a kipufogón

- Túl magas tüzelőanyag nyomás

Erről ötletem sincs, elvileg ez is jó

- Sérült kipufogócső/katalizátor/kipufogósor

Tökéletes a kipufogó, a cső, minden, a katalizátor egyben, gyári értékekkel pöfög a jószág. Tökéletes a kibocsátása. Műszerrel mérve.


Mazda 3, 2007 modell 160 eKm-el. Komolyan mondom megőrülök. Minden szenzor jót mér, az utolsó szervize volt a 160 ezres nagyszerviz. 250 eFt volt mindennek a rendbetétele (fékek, fékbetéteket és két tárcsát is cseréltek, két féknyerget, stb.), nem akarok rá megint költeni.


Ötletem sincs. Mérhet úgy rosszat egy szenzor hogy a teszteken jó? Eleve úgy tudom fel kell melegednie mielőtt mérhetne, ezért van benne fűtőszál. Egyből rossznak kéne lennie nem? 1 hónappal ezelőtt volt a szerviz. Érdemes lenne két szenzort venni és kicserélni? Az 30e Ftból meglenne, még talán én is ki tudom cserélni. Vagy vigyem vissza? Akkor ebben a hónapban meg kell húzni a nadrágszíjat, az előző havi szerviz is betette a kaput...


2019. jan. 7. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ezzel a kóddal vitted be és azt kérted, csinálják meg, akkor menj vissza és közöld, hogy nem sikerült és álljanak neki ismét.
2019. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2019. jan. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha beállt a katalizátor az nem 30ezer lesz... Pedig van rá esély
2019. jan. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Visszaviszem nincs mit tenni. Remélem nem a katalizátor mert akkor az anyagi csőd.
2019. jan. 8. 08:30
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem lettem okosabb.


Kiszedték a két szenzort, rámértek, mértek kibocsátást, megint minden jó. Azt mondták tankoljak jobb benzint és pörgessem jobban a motort. Hm. Pénzt nem fogadtak el, de sokkal okosabb sem lettem. Mondtam hogy cseréljék ki a lambda szondát akkor, erre előkeresik hogy 100 eFt(!!!!!!) a gyári. Lebeszéltek róla, bevallom nem volt nehéz. Keresek neten valami bontott darabot ha megint bejön a jel és berakom én.

2019. jan. 9. 08:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Gázelemzővel mértek??
2019. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, mindkét alkalommal.
2019. jan. 10. 08:10
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, úgy néz ki mégis a kimért szenzorokkal lesz a probléma. 1 órás teszt alatt nem mutatnak hibát, de ha többször leállok/elindulok rövidebb távon akkor bejelez. Valószínűleg elöregedett, utolsó tesztként azt javasolták menjek addig az autóval amíg kiszárad a tank, és tankoljak rá prémiumot. Tisztító adalékkal is megdobhatom, hátha csak elrakódik a szenzor. A gyári szenzor mint kiderül 100 eFt, 75 eFt a bontott bevizsgált. Az utángyártott Denso is 30 eFt akciósan (amit nem kell bütykölgetni, mert utángyártott csatlakozóval érkezik eleve), szóval többe kerül mint gondoltam. Ezt a tankolásos dolgot még megpróbálom de nem sok reményt fűzök hozzá. Még egyszer kösz mindenkinek!
2019. jan. 18. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!