Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autót vennék, aminek...

Enkidu kérdése:

Használt autót vennék, aminek új fényezése van, és amit a tulajdonosa, állítása szerint kilakatoltatott. Ez jelezheti azt, hogy csak elkenték a fényezéssel a kasztni rossz állapotát? Vagy inkább arra utal, hogy jól meg van csinálva?

Figyelt kérdés
2019. jan. 8. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

sokat ne fizess érte...

Ha én pöpecre megcsináltatom meg fényezés stb akkor nem bizti,hogy eladom miután annyit fizetem érte. Ha meg jó áron akarom eladni a kakit akkor az csak úgy ahogy lesz megcsináltatva

2019. jan. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kevés olyan van, aki rákölt több százezret az autóra majd eladja, a "frissen szervizelt" autó esete.


Persze nem kizárt, de meg kell nézetni egy hozzáértővel.


Ha a hirdetést kitennéd, az sokat segítene

2019. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én benne vagyok pár autós csoportban, és elég sűrűn találkozok olyannal, hogy az ember ráköltötte a gatyáját, ki lett lakatolva, újra lett fényezve, tényleg igényesen és szépen megcsinálta, aztán 1-2 éven belül eladta, mert megunta. Van ilyen is.

Egy normális fényezés elemenként 20-25ezertől kezdődik, tehát csak a fényezésre költött ezek szerint közel vagy több mint 300ezret. Ha házilag lett fújva, akkor az olyan is, azt látni fogod.

Biztos vannak képek a felujításról, érdemes azokat is elkérni róla.

2019. jan. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy általában a fiatalabb generáció szokott sokat költeni az autóra, persze van kivétel, de az ritkább. Ha pedig jön a baba, akkor elsőnek szokták eladni az igényesen megépített, fényezett autójukat, mert általában azok nem családi autók.. :)
2019. jan. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Plusz infó: a tulaj azt mondta, hogy saját magának vette meg a kocsit kilakatolva. Ő fényeztette le, hogy jó lesz neki. Direkt az adott típust kereste. De utólag rájött, hogy mivel fáj a dereka benne, nem jó neki az autó, és másikat akar. Vélemények?

2019. jan. 11. 22:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Ki másnak vette volna, ha nem magának? :)

Véletlen nem egy kékes lila Suzukiról van szó?

Az én véleményem az, ha ennyire félsz megvenni, akkor keress másikat. Ha tetszik, menj el valakivel aki ért hozzá, és nézzétek át. Ha jó helyen hirdeti valaki az autót, és jó árat kér érte, 1-2 héten belül általában el szokták vinni. Addig gondolkodsz rajta, ameddig más elviszi.

Egyébként szerintem ha normálisan fényező fényezte, nem hiszem, hogy szar lenne alatta. Szerintem ha már valaki a fényezésre kiad kb. 300 ezret, akkor nem hinném, hogy van annyira igénytelen, hogy a rozsdára fényeztet. Normális fényezők meg szolnak, hogy rozsdás az xy elem, vagy hozzál másikat (vagy lakatoltasd ki), különben nincs sok értelme a fényezésnek. Főleg mivel a fényezők általában garanciával dolgoznak.

Egyébként most van egy új rendszer, amire ha regisztrálsz, rendszám alapján kiadja 2012-ig visszamenőleg a km. óra állst, és elvileg minden vizsgánál fényképezték az autót, arról is vannak róla képek. Hátha segít valamennyire, hogy milyan is volt a kasztni. -> [link]

2019. jan. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!