Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes a prémium üzemanyagból...

Érdemes a prémium üzemanyagból tankolni? Vagy csak nép vakítás az egész?

Figyelt kérdés

2019. jan. 8. 19:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ milyen autód van. A kézikönyvében szerepel is. Vannak motorok amik igénylik a jobbat. És vannak olyan tipusok amikre a gyártó is azt írja hogy felesleges. Enyém is ilyen. Benne van a kézikönyvben hogy "Regular recommended. Putting premium won't make any difference." De bizonyos autóknál van hogy "Premium recommended" vagy "Only premium" van beleírva. Utobbi általában kényes drága sportautók esetében van. Én ilyen még csak youtube-on láttam.

Nagy motornál kicsit érezni lehet a teljesítményen is. De 1.6-al meg nem mondja az ember. Aki azt mondja hogy mégis érzi az csak azt hiszi. Pont mint a kamu ebayes obd2 portos +30% lóerős vacaknál. Amit ha szét szedsz csak egy led van belekötve, de emberünk tudat alatt is beképzeli magának hogy gyorsabb lett az autó. Ha ráteszed dyno-ra semmi különbség.


Azt ajánlom keríts egy kézikönyvet. Nézd meg a gyártó mit mond, és azt tedd bele. De 99% biztos vagyok hogy a 95-ös tökéletes neked is.

2019. jan. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem semmi értelme, az én 16 éves VW kisautóm az elmúlt 100.000 km alatt végig Auchanos gázolajat kapott valamint átlagos 5.500 forintos motorolajat.


Az olajcseréket leszámítva (meg azt a kettő 490 forintos izzót) SEMMIT nem kellett az autón cserélni, a kombinált átlagfogyasztásom amiben Budapest is benne van 4.93 liter.


Eddig is 110zel mentem ezután is annyival fogok, és szerintem a diszkont kutak olaja a magyar társadalom által használt autók 99%ának teljesen megfelelő lenne. LENNE, de be vannak etetve a drága premium üzemanyaggal:D

2019. jan. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Prémium kérdés 2345. fejezet.... amúgy keresgess vissza, körülbelül ezerszer megkérdezték ezt már.
2019. jan. 9. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Az előző és a mostani autóm is új korától csak prémium gázolajat kap. Nem lesz tőle több lóerő és nem fogyaszt kevesebbet sem. A motorba viszont nem látok bele. Soha nam volt se üzemanyagrendszeri se kormolódási problémám, amitől állitólag egy dízel autónál rettegni kell. De ha nem a prémium gázolaj miatt, akkor sem vág a földhöz az a literenként 38Ft felár. Egy tanknál egy doboz cigi kb. Nem ezen spórolok.
2019. jan. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
37%
Semmi értelme nincs. Az autó motorját 95-ös benzinre találták ki - egy két fócvágent leszámítva, az azért nagy szívás. 15 évig voltam benzinkutas, nagy cégnél. Volt ott is "prémium" üzemanyag, a földben meg csak két tartály. Egy a gázolajnak, egy a benzinnek. Szerinted?
2019. jan. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%
Fogalmam sincs, de mivel nem megyek sokat, csak havonta egyszer tankolok (ennyivel megyek 800-900 km-t, mivel 60 Literes a tank), ezért havonta + ezer forint a prémium felára, ennyit megér nekem.
2019. jan. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha annyira igaz lenne a sok maszlag amit írnak róla, akkor szimplán nem lehetne már simát kapni a mai világban mikor még a csapból is a környezetkímélés folyik.
2019. jan. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

Elvileg takarítja a motort ami érdekes mert senki nem mondta el nekem hogy a koszt hova teszi. És miután elégett pontosan hol és mit pucol meg ki.


Szóval elhiszem hogy beletoltjuk feltakarit és elvarazsolja a szemetet, de egyelőre úgy vagyok nincs prémium autóm nem kell bele a prémium :)))

2019. jan. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Igaz e vagy nem igaz a maszlag, a peldank a kovetlező, 2002es citroenbe csak premium üzemanyagot tankolunk, vizsgan a kipufogogaz a 0.1 nem éri el a megengedett maximumnak, a vizsgaztato sem hit a szemének, ugyh a tiszta uj kocsimba csak azt tankolom, igaz a legelső tankolas az 95 volt de csak par km-ernyi benzinnel adtak oda es nem volt 100-asuk de az is shell volt, azota csak egy kuton tankolok ugyanazt a 100as benzint. Kezikönyv annyit ir, hogy minimum 95 de mehet bele a 98/100 oktanos benzin az ecetilen ne haladja meg a 20% -ot.
2019. jan. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Amiatt mindenképpen jól jön, legalább időnként prémium üzemanyagot tankolni, hogy az ezekben lévő adalékanyagok védik és tisztítják a motort. A shellt én nagyon ajánlom ebből a szempontból.
2019. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!