Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha ráértek meddig jaratjatok...

Ha ráértek meddig jaratjatok a motort elindulas elott?

Figyelt kérdés

Dízel autóm van, nagyon sok ismerosomtol hallom, ha van ideje akar 10percig is jaratja a motort mielott elindul vele, hogy had melegedjen be.

En saccra felpercig szoktam uresben jaratni, majd el is indulok vele, hogy minél előbb uzemmeleg legyen a motor. Igy is van motorkopas, de véleményem szerint joval minimalisabb.

Erre az "alapjaraton bemelegitem a motort" van van valami logikus magyarazata? Mert erdekes ,hogy ilyen sokan szajkozzam.


2019. jan. 9. 00:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2-3 percig jaratom, dizel motor 10 év felett jóval
2019. jan. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

kb. 1 percig, vagy amíg lekaparom a havat, jeget, beállítom a rádiót, navit, stb.

Több ideig nincs semmi értelme, csak üzemanyagpocsékolás.

Alapjáraton vagy egy óráig ketyegtethetnéd, mire bemelegedne. Menet közben meg 5-10 perc alatt bemelegszik. Szerintem kevesebbet is árt a motornak, ha 5-10 percet megy hidegen, mintha 1 órát menne hidegen.


Itt egy jó videó a témáról:

https://www.youtube.com/watch?v=M0zsPw5ujig

2019. jan. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Legfeljebb 1 percig. Semmi értelme fél napig egy helyben ketyegtetni. A kezelési útmutató is ezt ajánlja.
2019. jan. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Benzinest,dízelt 1 percig kb. még felrakom a kamerát meg megkeresem a kedvenc reggeli zeném. Swift kézikönyve azt írja amíg a első volnalhoz nem ér a mutató hagyjuk melwgedni a motort, de nem ír példát és a fordulatszámmérős óracsoportosnál ez 6 perc a fordulatszámmérő nélkülisnél meg 3 perc.
2019. jan. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"ha van ideje akar 10percig is jaratja a motort mielott elindul vele, hogy had melegedjen be."

Pont a dízel motor az ami 10perc alatt semmit nem fog melegedni.

2019. jan. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Van alapja miért van így.

Régen a karburatoros szivatos autók korában volt hogy a szivatoval beindított autók motorja instabil volt nem húzott fuldoklott etc. Ilyenkor jobb volt várni kicsit.


Ez benne maradt az emberekben, hogy 40_70 éve mi volt és ezt a szabalyt alkalmazzák.

Nem véletlen hogy van aki kiteszi uresbe menet közben hogy takarekoskodjon , olajat vesz télire meg nyárra azt mondhatod neki hogy már 40 éve van tobbfokozatu olaj sőt már vízhűtéses az autód. Nem vágja.


Beragadt a lemez azért.


Anno kipróbáltam van egy modern dieselem, fel akartam fűteni az utasteret. 3 órát melegitettem az még kevés, lefekvés előtt érdemes beindítani ha reggel menni akarok

2019. jan. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nagyon sokan nem tudják, hogy miért is kell melegíteni egy autót...

Egyáltalán nem a vízhőfok a lényeg, hanem az olaj. Attól, hogy neked a vízhőfok beáll középre 1 perc alatt, az olaj lehet magasabb /ha alapjáraton melegíted nem feltétlen kapcsol be a motor hűtése/, alacsonyabb is.

Amit eddig minden autószerelő mondott erre, kiállsz a garázsból, becsukod a garázst meg a kutyát majd kiállsz az utcára, vagyis kb. 5 perc.

2019. jan. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
1 perc elég. Olvass totalcart, ott leírják, hogy miért nincs értelme tovább hagyni ketyegni.
2019. jan. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kb. semeddig.

Nincs értelme, ahogy előttem írták, totalcar-on van cikk róla.

Első, hogy indítom, aztán pakolás, kabát le, hó letakarítás, kapunyitás, vagy ilyesmik, ami éppen kell. De egyből indulok. Nyilván nem pörgetem amíg nem melegszik be. Volt 20 éves dízelem is, semmi baja nem volt így

2019. jan. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%

Minél kevesebbet annál jobba motornak.

Ha elindulunk vele rögtön indítás után, annál hamarabb felmelegszik és ez a jobb a motornak.

2019. jan. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!