Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2. 0 benzines automata...

Egy 2. 0 benzines automata váltós kocsinak mennyire árt napi 5km oda vissza út?

Figyelt kérdés
Havonta 1x vagy 2x hosszabb útra is megyek ami kb 50-100km.

2019. jan. 9. 16:23
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Fogyasztásról meg annyit volt régebben 1.4 astram ami benyelte a 9-10 litert.
2019. jan. 9. 17:15
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
A motornak valóban árt, nem tud elpárologni ennyi idő alatt a lecsapódott víz a rendszerből, így nagyon hamar tönkreteszi az olajat, ami nem tudja rendesen ellátni a feladatát. A kipufogót is rohasztja a bent maradó lecsapódott víz. Full szintetikus és mindenképp minőségi olajat vegyél, és a csereperiódus kétharmadánál vagy felénél már cseréld. Példának ha 10ezrenként kell, akkor 6-7ezer után cseréld. A kis távoktól és a kevés üzemmeleg használattól a korom is jobban lerakódik, illetve nem tud távozni, ezért nem árt ha minden harmadik tankolásnál prémium benzint kap és ha hosszabb utat mész, akkor ne sajnáld meghajtani. :) Így azért sokáig kibírja, főleg egy Honda.
2019. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Nekem van egy Alfa GT selespeed, de eszembe nem jutna ilyen rövid távokra használni, sőt semmilyen autó sem. Mondjuk én könnyen vagyok, mert falun minden közel van, ha megyek, az minimum 20 km.
2019. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
26%
Én úgy szoktam a vizet szatyrokat vinni haza , hogy 4 km-re lakok megkérem a rokkant ismerősöm, hogy tartson velem mert úgy 90%-os a jegy, és 4 karton vizet kiviszek bevásárló kocsiba a bokorhoz oda elrejtek 2 db-t majd a rokkant ismerősömnek adok 1 szatyrot mert csak annyit emelhet azrán felszállok buszra majd vissza a 2 kartonért, én biztos nem indítom be ezért a kocsim, tönkre is mehet rövid távon!
2019. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz.
2019. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
#12 felesleges emiatt hamarabb cserélni semmi baja nem lesz. A prèmium benzin meg parasztvakítás.
2019. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Én már megszoktam, hogy a magyarnak minden parasztvakítás, meg lehúzás, átb*szás. Máris meggyőztük magunkat, hogy jó az olcsó is. Egyszerűbb így elintézni, mint mondjuk tájékozódni a témában. Persze mindenki azt csinál az autójával amit akar.
2019. jan. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ez fordítva is igaz. Megveszed jóval drágábban, majd győzködöd magad, hogy tényleg jobban fogyaszt, jobban megy és jobbab is tisztít. Máris meggyőzted magad hogy mekkora üzletet csináltál és hogy a többi autós mekkora fillérba..szó hülye és még a kocsikhoz se értenek. Egyszerűbb így elintézni, mint bevallani magadnak, hogy bizony bedőltél a marketingdumának és elfülstöltél egy adag pénzt a semmire, pontosabban nem a semmire, hanem extrán gazdagítottál vele valakit.
2019. jan. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
A 12-es nem ír hülyeséget, kivéve a prémium benzinről szóló értekezést.
2019. jan. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ez azért nem igaz, mert nagyon sokat foglalkoztam a témával, mivel nem akartam én sem feleslegesen szórni a pénzt. A prémium benzinekben (és itt nem a 100-as oktánszámúakra gondolok elsősorban, hanem pl. MaxxMotion 95-re vagy V-Power 95-re) sokkal több a súrlódásmódosító/csökkentő és tisztító adalék. A közvetlen befecskendezéses autókon nyilván nem olyan hatékony, mivel a szelepekről nem tudja oldani a kormot, tehát az ilyen autóba jóformán feleslegesen tankolsz prémium benzint, úgyis eljön a vég. Míg a szívócső-befecskendezős autóknak kifejezetten jót tesz. Ezeket független laboratóriumokban is tesztelik, mivel ha nem lenne különbség az alapbenzin és a prémiumbenzin között, az a vásárló megtévesztése, átverése stb. jogi problémákhoz vezetne. Illetve így a piaci verseny sem tudna működni, ha mindenki mindenhol átb*ssza a fogyasztót. Minden rosszindulat nélkül továbbra is csak azt tudom mondani, hogy olvassál a témában. Ha esetleg találsz olyan szakmai! cikket, ami cáfolná a prémium benzin tulajdonságait szívesen várom a linket hozzá.
2019. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!