Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek félmillióig?

Milyen autót vegyek félmillióig?

Figyelt kérdés

Ridegtartáson lenne, garázsban sosem állna, és nem mennék vele sokat évente, de amikor megyek, akkor nem kímélném.

Suzuki Swift lenne a teljesen ésszerű választás, de arra vagyok kíváncsi, hogy ezen kívül mi van még?


Szempontok:

-benzines

-fogyasztás 6-8 liter között alakuljon

-olcsón fenntartható

-3-4 évet bírjon ki megfelelő szervizzel

-ne rohadjon teljesen porrá, amíg használom, utána azt se bánom, ha bontóban végzi



Jöhet bármilyen megbízható autó, felőlem francia, olasz, német, japán, koreai, amerikai, minden, csak a szempontjai teljesüljenek és ennyi.



2019. jan. 12. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Suzuki Swift a az újabb vagy az Ignis. Ezek a kocsik olyanok hogy benzin, olaj meg a szükséges szervíz aztán mennek a végtelenségig. Igénytelen és olcsó fenntartású a Suzuki, én csak ezt a két típust ismerem és csak ajánlani tudom. Vannak Opelek, Citroen, Volkswagen de ezek olyanok hogy a gatya is rámegy. Ha jó vásárt akarsz akkor csak Suzukiban gondolkodj!
2019. jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Armstrong01 ***** válasza:
100%
Seat Cordoba is még akár jó választás lehet.
2019. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
VW Polo
2019. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Peugeot 206 1.4/1.6.

Az 1.4 viszonylag pörgős motor, tehát jól megy és 5.5-7.5 között eszik.

Nem rohad, viszonylag igénytelen. volt munkatársam 10 év alatt 50000 km körül tett bele, átlag futása a kocsinak 6-700 méter volt! Ez idő alatt egyszer kellett benne trafósort cserélni gyertyákkal. Hozzátenném ez is kiküszöbölhető lett volna, ha gyújtógyertyákat kicserélteti 4-5 évente. Mert mint minden francia kifejezetten kényes erre, csak a gyárival megegyező ellenállásút szabad beletenni is nem lesz baj. 4év/60000 km-nél kéne cserélni. Ez ezen kívül a kormánykapcsoló romlott el. Minden egyéb dolog a csak a szokásos kötelező, kopó dolgok. (még meg van neki, és maradni is fog. Pedig van pénze újra is) Egy haveromat is rábeszéltem erre 2 éve, és ő is nagyon elégedett az autóval.


További előnye, suzukihoz képest sokkal komfortosabb és biztonságosabb is 4 csillagos törésteszt.

[link]

Nincs benne olyan érzésed mintha szét akarna esni, masszív szerkezet. Van belőle 3, 5 ajtós és kombi.


Alkatrészek olcsók, de valamivel drágábbak mint a swifthez.

2019. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A 400.000 alatti példányokat nyugodtan felejtsd el, egyenlő a lutrival.

400 fölött bármilyen népautó ,megfelelhet, ha csakugyan 3-4 évre tervezel. Teljesen állapottól függ szerintem. Az Ignist és a II Swiftet mondjuk elfelejteném ebben az árkategóriában.

2019. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Swiftből egy 2003-as első generáció utolsó példányainak egyikére gondoltam. Ezek félmillióért tényleg típuson belül a kínálat teteje.


Peugeot 206-ot mások is ajánlották már, nekem tetszik egyébként, és tényleg komfortosabb, formásabb, mint a Suzuki, plusz valamiért nem is rozsdálnak annyira, viszont a francia nyűgöket nem ismerem. Tény, hogy olcsó az alkatrész hozzá, csak mégis mennyire vosszantóak a hibák, és mennyire gyakoriak. Többen panaszkodnak az irányjelző kapcsoló hibájára, ezt haverom Peugeotja is csinàlta, igaz az 307 asszem, hogy az irányjelző nem kapcsol vissza magától, ha meg kézzel pöccint rajta, akkor átugrik a másik oldalra, és onnan kell visszapöccinteni középre. Ez elég bosszantó, ha forgalomban autózok vele. Plusz ilyen apró, vezetést befolyásoló hibákról szoktam olvasni róluk. Emiatt kicsit tartok tőle.

2019. jan. 12. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Inkàbb Ford Focus, egy 1.6 os v 1.8 as szintén agyonüthetetlen, és a 206 vizet sem vihet neki, ihmgaz, hogy a rozsda szereti, de lehet ennyiert jòt talàlni
2019. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MisterTT ***** válasza:

Ha van garázsod japán autó..

Ha szereted az autókat akkor valami kevesbe szokványosat. "Olyat amit jó es elvezet vezetni.

Ha ez ne èrdekel apszolult akkor meg mindegy ,jó a szuzuki is!

..

Bár èn Hondát Nissant Vagy Mitsubisit vennèk valami olyat ami nincs tele Ic vel meg chippel.

2019. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem egy drága dolog a kormányoszlop kapcsoló

[link]

cikkszám függvényében 10-22000 között vannak


A komplett kapcsoló: jobb-bal bajusz kapcsoló + légzsák átvezető az már húzós kb 70-100000, de egybe azért szerintem ritkán kell cserélni

2019. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!