Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen sokára melegszik...

Miért ilyen sokára melegszik fel üzemi hőfokra a motor?

Figyelt kérdés
3 hete vettem eggy Aprila tuareg 125 rally tipusú motrot. Azt figyeltem meg hogy nagyon sokára melegszik fel üzemi hőfokra . Kazánházban van tárolva tehát nem kint a mínusz fokokban.. ha megyek is vele lassan akkor is sokáig tart mire felmelegszik úgy hogy előtte egy jó darabig járatom . Ezt ugy kell elképzelni hogy jár alapjáraton kb 20 percet,van mikor többet+menet közben egy 8 km kell mire felmelegszik. Mitől lehet ez? Vagy alapból ez egy ilyen motor ezt kell megszoknom?

2019. jan. 13. 19:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#10 ez lehetséges. Köszi amint lessz időm megnézem ...
2019. jan. 13. 20:32
 12/14 anonim ***** válasza:
Nyitva van a termosztát, elromlott szerintem. Ki kell cserélni. Nekem is volt vízhűtéses mocim, bemelegedett ügyesen, és ment a hűtőventillátor.
2019. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#12 kicserélem rajta remélem jobb lessz mert így rengeteg idő mire üzem meleg... viszont ezen tipuson nincs hűtőventilátor
2019. jan. 13. 21:32
 14/14 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baromság 20 percig alapjáraton járatni. Basszus az egy kétütemű masina teleköpködi a kipufogót olajjal meg a gyertya is leszutykolódik. Indítás után ha már veszi a fordulatot akkor mehetsz is, nem kell melegítgetni. Oké, a nyelezéssel jó ha megvárod míg bemelegszik teljesen, de egy helyben pöfögtetni semmi szükség nincs rá, az nemhogy kímélné, de még jobban is kopik a henger, gyűrű, dugó.
2019. jan. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!