Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B és C jogositvány között 2...

B és C jogositvány között 2 évnek kell eltelnie?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és most kezdem a B jogsit.


A C jogositványról szeretnék információt kapni:

B és C jogositvány között 2 évnek el kell telnie?

vagy automatikusan mehet egymás után mind a kettő?


Válaszokat köszönöm!:)



2019. jan. 15. 03:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, mehet egymás után.
2019. jan. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
B és a C mehet egymás után, a B és a CE között kell eltelnie 2 évnek.
2019. jan. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Igaza van a másodiknak, mert az "ideiglenesség" félre van értelmezve és annyit tesz hogy nem vontathat 2 évig senki.
2019. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 imnard ***** válasza:
26%

C” kategória


Tanfolyamra jelentkezés feltételei:


tanfolyamra az vehető fel, aki a 21. életévét betöltötte, vagy annál legfeljebb hat hónappal fiatalabb,

érvényes „B” kategóriás vezetői engedély, vagy vizsgaigazolás (a vizsgaigazolás a sikeres forgalmi vizsgától számított 1 éven át fogadható el beiskolázási és vizsgáztatási előfeltételként)

2019. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4-es:

Ezt honnan másoltad ki? Csak mert ez már nem aktuális. 18 éves kortól lehet C-t szerezni.

2019. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
B kategória után rögtön mehet a C. 18 éves kortól lehet megszerezni, de 21 éves korodig csak belföldön vezethetsz vele.
2019. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
C jogsihoz nem kell 2 évig várni, mehet egyből mihelyt meg van a B, igaz nulla rutinnal szívás tud lenni, de sz*rj bele, meg lehet csinálni főleg ha szeretsz vezetni, sőt szerintem könnyebb a teherautó mint a személyautó, sokan csak nagy dicsekvésekkel meg tapasztalt fejjel szokták mondogatni, hogy minek így meg úgy az embernek teherautós jogsi mikor ló**sz rutinja van még személyautóból. Ebben csak az a vicces mikor rutin oktatás volt a tapasztalt személyautó sofőr is tud benne bénázni szóval az nem akadály, én már csak tudom, mert kezdő B jogsival csinálom a C-t autóm sincs, de sz**ok rá, megcsinálom azért is, mert érdekel, és küzdök is érte, álmom és célom. Szóval lényegre térve annyi a B-t tedd le mihamarabb és mehetsz egyből C-re csak kamionos jogsihoz kell 2 év ami összevont C+E bár ez érthető, oda azért már nagyobb tudás kell, nagy retek nehéz pót szerelvénnyel vicces tud lenni a tolatás, kanyarodási ívek stb, tán a D-hez se kell 2 év. Annyi még hogy a C-hez több elméleti dolgot kell tudni, műszaki meg ami kell hozzá, ha érdekel tudok róla mesélni, már a C kat forgalmi vezetésre várok épp, de még ezzel úgy sincs vége, mert kellesz rá PÁV 2, vagy 3, illetve alap teher GKI és mehet a munka.
2019. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es, páv2 személyszállításhoz és veszélyes áru szállításhoz kell. Sima áruhoz elég a 3. Egyébként én is úgy csináltam mint te. :) Azt pedig jól tudod hogy a D-hez sem kell 2 éves jogsi, csak a páv2-höz, ami itthon szükséges ahhoz hogy buszozhass.. Nekem február elején lesz két éves a jogsim, akkor kezdem majd az E-t. B, C, D már megvan. :)
2019. jan. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!