Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak, ha felek vezetni?

Mit csináljak, ha felek vezetni?

Figyelt kérdés

Pont 2 éve, hogy megszereztem a jogosítványom, de akkor sajnos nem volt keret autót venni, így nem tudtam vezetni. Azóta kb. a 2 év alatt össz-vissz 200km-t ha vezettem. Ma viszont vettem egy autót, haverom vezette haza, mert én félek vezetni, félek kimenni vele a városi forgalomba, attól tartva hogy kárt okozok.

Amikor beülök a kormányhoz, olyan zavartnak érzem magam. Mintha felgyorsulna minden korulottem, mintha tul sok inger erne amire nem tudok reagálni, pedig meg csak a parkoloba állok és jár a motor, még a kézi féket sem engedtem ki.


2019. jan. 17. 23:47
1 2
 11/11 anonim válasza:
Kérdező, kb pont egy időben vásároltunk autót, csak én 10évet hagytam ki :) ahogy letettem a jogsit elköltöztem a továbbtanulás miatt és nem volt mit vezetnem. Amúgy sem sikerült az oktatómnak megszerettetnie a vezetést sajnos. Pont ezt éreztem tanulóként, mintha különleges figyelmet igényelne, hogy kontrolláljam az autót. Próbáltam rájönni, hogy mi az amitől tartok az autóban. Nekem túl sok figyelmemet vette el a manuális váltás, habár megtanultam és azon is vizsgáztam, de nem szerettem. Ezért automatát vettem, mindig is az volt az álmom. Nekem sokkal jobban megy azzal a vezetés, mert nem kellett onnan kezdenem, hogy milyen is amikor az ember nem fullad le a pirosnál :) Azóta már biztosan benned sincs annyi félelem, én így három hét után már merek közlekedni egyedül is a környéken, és már nincs bennem konkrét félelem, ha beülök a kocsiba, de kell még idő, hogy a rutin meglegyen és teljesen komfortosan érezzem magam sofőrként :) És igen, ha még nem tetted és nem nagyon vezetsz, vegyél gyakorló órákat oktatótól, BP-n is van rá lehetőség, de szerintem vidéken is. Nekem sokat segített 10 óra a forgalomban.
2019. febr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!