Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vállaljak még néhány plusz...

Vállaljak még néhány plusz órát, hogy sikeres legyen a forgalmi vizsgám?

Figyelt kérdés
Jelenleg 38 óránál tartok, a 44. órán fogok vizsgázni. Eddig sajnos talán csak egyszer sikerült levezetni 50 percet bukást jelentő hiba nélkül, minden másik alkalomkor többször is megbuktam volna valami miatt, ma is volt 2-3 ilyen eset meg persze néhány hiba pont. Sajnos az első kb 25 órában volt elég dolgom, így nem igazán tudtam rá koncentrálni fejben, vagy csak nekem nincs hozzá tehetségem. Osszegzem hogy mikor hol mit rontok el, de mintha minden órán kiderulne, hogy bizonytalan vagyok ebben a szituációban. Na szóval szüleim azt akarják, hogy menjek el mihamarabb vizsgázni, és ha nem sikerül akkor utána ismételjem meg egyből, mert " majd csak sikerül". Mindig azt mondják, hogy én milyen okos vagyok, jó tanuló és ezért biztos meg lesz, de szerintem a kettőnek semmi köze egymáshoz.
2019. jan. 18. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem segített az hogy elmentem a vizsgára, mert kaptam véleményt ami nem az oktatómtól jött. Kiderült hogy csak az oktatóm van nagyon ráállva bizonyos dolgokra miközben a vizsgán simán átengedtek. Ha buksz is akkor utána tudsz venni plusz órákat de szerintem jó tudni hogy egy objektív személy mit gondol a vezetésedről.
2019. jan. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, nálam is ugyanez volt ha nem rosszabb. Most nem magam akarom fényezni, de világ életemben jól tanultam, szinte mindig kitűnő lettem és nem jelentett sohasem kifejezetten nagy nehézséget a tanulás, sőt gimis éveim közepe felé már ellustultam és nem igazán tanultam, mégis tartottam a szintet.

18 voltam mikor elkezdtem vezetni. Úgy voltam vele, hogy kresz 2 hónap ( e-learninges voltam) vezetés 3 hónap, jogsi ide és utána elkezdhetek autóra gyűjteni. (megjegyezném, azóta sincs, de lelkesen gyűjtök rá :D )

Na és hát egyáltalán nem így alakult. Az elmélettel természetesen itt sem volt gond, az a terveim szerint alakult. Na de a vezetés, az egy külön történet.

Elég sokat is kellett az oktatóra várni, szóval már azzal csúszott a dolog, de egyáltalán nem az volt a fő probléma.

Az elején rutin pályán még nem volt gond, egyszer kétszer lefullasztottam a kocsit, de ennyi. Majd jött a parkolás, ott kezdődtek a bajok. 9 óra alap lenne, ami rutin pályás 10.en is ott szenvedtem. Mikor először kimentünk forgalomba azt se tudtam, hogy fiú vagyok vagy lány. 30 óra alatt, kb annyit tanultam meg, hogy el tudtam indulni, a sávban maradni, meg tudtam állni, meg nagyjából éreztem a váltót. Én már az elején 40 órával számoltam, de az is kevésnek bizonyult.Valahogy 40 óra környékén hozta fel az oktató, hogy kéne menni vizsgázni, meg családi részről is az volt, hogy neked miért ne menne? Nagyjából 1 hónapot kellet várni vizsgára abban az időben. Eltelt még 10 óra ha nem több, és ahogy egyre közeledett az időpont az oktatóm is rájött, hogy lehet nem kellett volna még ezt erőltetni, de visszacsinálni már milyen, meg mivel ismerős is volt így még inkább nem akarta volna tovább húzni a dolgot. Én természetesen egyáltalán nem bíztam magamban. Mondanom sem kell, hogy nem lett meg több mint 50 óra után. Majd bénáztam még egy sort meg még egyet és a 4. vizsgám majd 90 óra után lett meg. Nekem kb 80 óra kellett, hogy magabiztos legyek.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak, ne csak a saját storymat osszam meg, szerintem érdemes még órákat venni, ha nem vagy biztos magadban. Amíg te nem bízol abban, hogy tudod, ne várd, hogy mások bízzanak benned. Próbálj meg mindent kizárni, csak az útra és a vezetésre koncentrálni. A kommunikáció az oktatóval sem elhanyagolható szempont. Mindenképp érdemes átbeszélni vele, hogy ő mit gondol, mit mond, szerinte mik a hibáid, mire érdemes külön odafigyelni. Mennyi időre van még szükséged. Ha átgondolod magadban, hogy mik a hibáid és akár összeírod, az is segíthet, vagy családból valakivel be járni vizsgaútvonalakat, különös figyelemmel arra, hogy hol szoktál rontani. Ha utas vagy akkor máshogy látod, meg jobban is tudsz figyelni. (Ilyet mi is csináltunk, volt egy problémás kereszteződésem és anyámmal elmentünk kielemeztük külön, nagyon sokat segített. ) Meg amúgy street viewon is megnézheted.

[link]

ezen a linken találhatsz összes útvonal, keresd meg a te vizsgahelyedhez tartozót. (ha számot kérdeznek is hasznos lehet, nagy valószínű, hogy e lista alapján vannak sorba, nálunk így volt, de ez nem egy életbiztosítás).

[link]

Illetve ez egy vizsgalap, ezt is érdemes tanulmányozni, hogy milyen szempont alapján értékelik, mi az ami azonnali bukás és a többi.

Én úgy gondolom, hogy minden óra megtérül a későbbiekben. Inkább az a plusz x dabarab óra, mint több sikertelen vizsga. (nem túl motiváló, elhiheted)

2019. jan. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!