Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van köztetek olyan aki szinte...

Van köztetek olyan aki szinte semmit nem ėrtett az autókhoz, majd sok dolgot megtanult ės mára már szinte autószerelő szinten vagja a tėmát?

Figyelt kérdés
Pl arra gondolok, hogy nem ismerte az alkatrėszeket. A mi mire valót. Mėg az akkdit se tudta kidzedni vagy az ablaktörlő lapátot se cserėlte le otthon. Szinte minden vacakkal szerelőhöz ment. Majd elkezdett utánnajárni a dolgoknak, tanult. Már otthon nekiált apróbb dolgok javításának, idővel megszerette a javítást (ha nem is berendezett műhelytt tart fent azóta) ės komolyabb javításokat is maga vėgez el otthon?
2019. jan. 19. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én, bár a motorkerékpárokat tanultam meg. Pár éve még az akkumulátorhoz sem mertem hozzányúlni, most meg atomjaira szedek egy motort és teljesen felújítom.
2019. jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Persze, igen! Ez egy hobbi mind a pecázás, szeretni kell, vagy mind egy rejtvény fejtés , kíváncsinak kell lenni , órákat fél éjszakákat a net előtt ülve , fórumokon olvasni. Iskolában az alap fogalmakat tanítják meg , de ezer egy márka, ezer két típus, rengeteg helyzet , mind mind más. Egy hívatásos szakember is gyakran lát újat, legfeljebb nagyobb rutinnal vág bele.
2019. jan. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van.

Ehhez kellett egy 1995 óta lévő jogosítvány, kb 45 darab átírt saját autó, egy vidéki település, lusta autószerelőkkel, ahol a következő szerelés zajlott: Jó az még úgy. Majd 2 hét múlva. Ez ilyen sajnos.

Ha meg meg is szerelt valamit, a következő lett: vezérműszíj csere után 500km-rel elszakadt a vezérműszíj. Elégette a kormányművön a gumiharangot. Az összes gömbfejen a porvédőt elszakította. Nem az volt a baja, amit megcsinált, stb.

Amióta meg magam szerelem a vackaimat, nagyon megbecsülöm az autókat, mert magammal barmolok ki, ha kitaposnám a lelkét egyik másiknak.

2019. jan. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én inkább uj autót veszek. Ilyen fékbetét féktárcsa olajcsere megoldódik itthon de nagy bontásba nem mennék bele mert ganyolni utalok felszerelésem még nincs.
2019. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem mindenki ígykezdi hogy semmit nem ért hozzá, aztán egy kis szorgalommal, fanatizmussal sok mindent meglehet és megkell tanulni.
2019. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Dongó" segédmotor volt az első áldozat, azon tanultam az alapokat(Ternai tanár úr könyvéből gyűjtve az alapokat)..aztán Berva, Steyr-Puch, Danuvia, majd Skoda 1000MB, Nysa kisbusz, később a Zsigulik, Trabantok...Rendszerváltás óta csak új autóm van, egyre jobb minőségűek. A mostaniban még a gyertyákat sem látom, és fogalmam sincs mi hol van. A fékek még itthon cserélhetők, olaj, a szűrők, stb,vagy a lapátok cseréje is. Természetesen a szünetmentes akkumulátor cserét sk csinálom.


Nincs is baj. Totális dögunalom ez a hibamentes világ.


72 éves vagyok.

2019. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Beviz Elek ***** válasza:

Mindenki egyforma tudással indul, csak valakit érdekel és próbálgatja, valakit pedig nem érdekel és hagyja hogy a szerelő keze legyen koszos.


Az első autómmal szinte semmit nem foglalkoztam, egy régi Swiftnek nincsenek bajai, tehát elképzelésem sem volt az egészről.

A következő autómat pár év alatt lelaktam, szétgányoltam és megtanultam hogy mit hogy csináljak/ne csináljak. Pl egy majd 20 éves kipufogóból ne akard kitekerni az összerohadt csavarokat mert ezzel megfeszíted az egész rendszert és nem biztos hogy bírni fogja.

Sokat anyáztam, sokszor csináltam az 1 órás melóból 2 naposat, de ez a tanulási folyamattal jár.


Most sem tudok bármit megcsinálni (karosszéria lakatolás, fényezés, motorfelújítás), de amit megcsinálok azt legalább tudom hogy alaposan lett megcsinálva, nem pedig csak összeszórva hogy jöjjön a következő kliens. 4 éve elvittem az autót szervízbe kuplungcserére, nem mertem otthon nekiállni. Visszakaptam ciripelő kinyomócsapággyal (rosszul állították be és folyamatosan hozzáért a szerkezethez). Elkeseredésemben nekiálltam otthon, szétszedésnél realizáltam hogy a cumibb helyekre nem tették vissza a csavarokat, a lendkereket felszabályoztattam (szerintem ez alap lenne...), majd biztos ami biztos alapon új kinyomócsapággyal összeraktam, azóta tökéletesen működik.

Innentől köszi, ha valamit nem tudok megoldani akkor megy a bontóba.

2019. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 walk w1th mee ***** válasza:
Én csak elméletben vágom,hogy melyik lehet jobb kedvezőbb autó megbizhatóság,terhelés szempontjából.De isten őrizz hogy én autót szereljek. Meghagyom a szerelőnek azért szerelő ő javitja én inkább meg fizetek csak jó legyen :)
2019. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!