Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Buszmegállóban egyáltalán nem...

Buszmegállóban egyáltalán nem szabad megállni fél percre se?

Figyelt kérdés

Nekem gyanús a dolog, h esetleg direkt pénzszedés miatt csinálják, mert másodszor is pont ugyanott, ugyanaz, kicsit hihetetlen. Persze lén vagyok a hülye, csak az ember hirtelen 1 sec alatt nem gondolja át, de harmadik alkalom tuti nemn lesz, fetrenghet ott, aki akar ...

****


Az történt, hogy az ember bekanyarodik egy útra, és akkor veszi észre, hogy a buszmegállóval szembeni járdán egy kislány fetreng, a bicikli meg mellette, olyan, mintha epilepsziás rohama lenne. Megállok, hogy megnézzem, már esti órák voltak, nem nagyon volt senki. De mire oda érek, a kislány hirtelen jól lesz, kiröhög, és elteker a bicóval.

De a kamera csak engem vett fel, a szemközti járdát nem látja, csak azt, hogy én "kényelmesen" leálltam a buszmegállóba.


Azért idegesít, mert ez másodszor történt pontosan ugyanígy, és kicsit hihetetlen. De ha a pénzszedés miatt már bevetnek gyerekszínészeket is, akkor azt el tudom hinni sajnos.


Tehát a történet után, az a rövid kérdés, hogy buszmegállóban fél percre se lehet megállni vagy van esetleg valami kivétel erre, h X ideig stb? (városon belül)



2019. jan. 20. 12:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

"(5) Tilos megállni:


h) * más járművel a villamos, autóbusz vagy trolibusz megállóhelyet, illetőleg taxiállomást jelző tábla előtt 15 méter, utána 5 méter távolságon belül, kivéve, ha útburkolati jelből más következik;


i) * autóbuszöbölben, kivéve


ia) a kijelölt megállóhelyen megálló autóbuszt (trolibuszt), villamost,


ib) az utasok ki- és beszállásának idejére a személytaxit, a betegszállító gépjárművet, az iskolabuszt és a gyermekeket szállító autóbuszt, továbbá


ic) 20 és 6 óra között a kommunális szemét szállítására szolgáló járművet;"

2019. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Buszmegállóban tilos megállni.
2019. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

nehezem hinném el, hogy a rendőrség ilyenre vetemedne


amúgy nem tudom, hogy meg lehet-e állni, apám meg szokott, mikor felvesz minket a buszmegállóból, de ő nem állítja le a motort és nem száll ki

2019. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

értem, akkor tuti gyerekszínészes a dolog.


azért lehet h mégis benevezek egy harmadik fordulóra, csak most már rejtett kamerát is viszek magammal, és ha megint ez lesz, fel a facebookra az egészet.

2019. jan. 20. 13:03
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

De amúgy kaptál csekket?

Csak mert én már számtalanszor megálltam buszmegálló előtt/után és soha nem kaptam semmit.


Azért ez a gyerekszínészes elképzelésed elég meredek.

2019. jan. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

ugye volt itt már rendszám-montázsos esettől kezdve a 230-al bemért de a márkaképviselet szeirnt új korában is legjobb esetben üresen 130 km/h sebességre képes teherautó is, aztán ugye a pályákon a húzások stb stb. szóval ... sajnos kinézem belőlük.

túl gyanús ez így, minden pont passzol: máshol nem lehet leállni, a kislány mindkétszer pontosan ugyanott volt, a kamera pont azt a területet figyeli, ilyen egyezés nincs.

2019. jan. 20. 13:09
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Gyerekszinészes dolog olyan mint az én ötletem, hogy a kövek mindaddig puhák míg meg nem érintjük őket. De akkor ne a buszmegállóba állj meg hanem mondjuk az út közepén vészvillogóval. Mondjuk én megállok a buszmegállóba ha kiteszek vagy veszek fel valakit.. nem köt le, ha büntetnek így jártam. Eddig soha semmiért nem voltam üegbüntetve csak a házam elött parkolásért amikor nem hittem el, hogy fizetős lett az utcánk, április elsején közölték a cikket azt hittem vicc, hogy lakóövezet fizetős lesz. 2500minusz.
2019. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Paranoiás vagy az tuti. Ha meg ennyire tudod hogy gyerekszínész, minek állsz meg?


Egyébként meg úgy ahogy van baromság amit mondasz. De az ilyeneknek felesleges beszelni. Úgyis a fa*ságot hiszed el. Amúgy meg nem állhatsz meg valóban ahogy be is másolták a szabályt.

2019. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyébként ez nem tartozik az objektív felelősség körébe, tehát ha a helyszínen nem jön a rendőr, akkor simán kijátszható a bírság. (Hozzátartozód vezetett, nem szeretnél rá terhelő vallomást tenni)


Egyébként meg az egész kamuszagú, milyen gyerek biciklizik télen, a 0 fokban? Majd még le is fekszik a földre, na persze. Nem tudnának annyit fizetni, hogy a szülő belemenjen ebbe.

Ha ennyire pénzt akarnának beszedni, akkor egyszerűen beállítanának egy rendőrt valamelyik forgalmasabb főútra egy lakott terület tábla után a bokorba.

2019. jan. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
felesleges rágódni, még fél percre sem szabad megállni..persze, ha a sofőr benne ül, kiszáll valaki, oszt usgyi..na persze ilyenkor jön a Pécsi express.
2019. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!