Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamerakép alapján büntethetnek...

Kamerakép alapján büntethetnek, ha 1.5 percig vészvillogóval muszáj voltam megállni egy buszmegállóban?

Figyelt kérdés
2014. szept. 6. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj? Életet mentettél épp, vagy fegyvert fogtak a fejedhez?


Egyébként igen, ELMÉLETILEG büntethetnek, gyakorlatilag nem valószínű.

2014. szept. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elvileg is, gyakorlatilag is, de van lehetőség a kimentésre. Ha megvágnak, akkor beballagsz, s megmutatod azt a papírt, amit az orvos adott az életveszélyes állapotban lévő utasodról.

Az, hogy megállnak így emberek, meg a kell az két külön dolog. Ha valakit itt tettél ki, vagy vettél fel, beugrottál cigiért stb., nem mentő körülmény.

2014. szept. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, büntethetnek, bàr nem túl gyakori sajnos. (Tudnék mesélni, milyen gyakran és hogyan akadályozzák vagy zavarják egyesek a forgalmat, mert leszakadna a lábuk két perc sétától.)
2014. szept. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

mi az h sajnos?!

nekem eldurrant az uzemanyag cso, epp betudtam gurulni, bmegbe, meg buntesenek meg erte nem?!

2014. szept. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De gondolom egy üa. cső durranással kiraktál egy elakadásjelző háromszöget és látványosan bütyköltél... Azért az más szituáció.
2014. szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mi az h sajnos?!

nekem eldurrant az uzemanyag cso, epp betudtam gurulni, bmegbe, meg buntesenek meg erte nem?!


A műszaki hibáról nem tehetsz, ez nyilvánvaló. Ha a kocsi mozdíthatatlan, akkor mozdíthatatlan. De akkor sem értem, hogy miért a megállóba kellett félreállni. Sehol máshol nem volt erre lehetőség?

2014. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hannibal82 válasza:
utsónak üzenem, hogy nem hogy elég szűkek például Budapest utcái, de jelenleg minden fontosabb út valamilyen szakaszán fel van túrva, mindazonáltal egyetértek, hogy a buszmegálló sem egy jó választás, legalább a végéig el kell tolni a járgányt, az elakadásjelzőzés meg mi hasonlóképp jó döntés.
2014. szept. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Piszok egyszerű a dolog. Buszmegállóban nem állunk meg. Ez a villamosmegálló és a vasút sínjeire is érvényes. Nagyon bunkó és veszélyes dolog. Kérésre elmagyarázom.
2014. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 jano5691 válasza:
Szerintem (meg a KRESZ szerint is) műszaki okból bárhol meg lehet állni, teszem hozzá, ha tényleg kell a hiba kijavitásához - amit jelen esetben a kamera felvétel nyilván bizonyit is. Viszont ha egy üzemanyagcső eldurranást "1.5 perc" alatt elháritott a kérdező, akkor a Guiness rekordokba is kellene aspirálnia.
2014. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiban, hogy este volt, esett az eső, és dolgoztam. Megálltam, kiszálltam, és mikor mentem vissza, akkor láttam, hogy az ott valójában egy buszmegálló. (Se felfestés, se semmi, a táblát meg egy k****tt fa takarta onnan, ahova álltam.
2014. szept. 9. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!