Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A traffipax, sebességmérő...

A traffipax, sebességmérő kamerák a távolodó autókat is mérik, vagy csak a szembejövőkét?

Figyelt kérdés
Ha pl az út jobb oldalára van szerelve fixen, hogy mérje a arra haladól sebességét, akkor csak azt az oldalt tudja mérni, vagy a háta mögül érkező, tőle távolodókét is?

2019. jan. 21. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden irányba tud mérni. Függetlenül attól, hogy a célpont autó, gokart, villanyoszlop, vagy atombunker. Még a 240el tolató Ford transitokat is képes befogni.
2019. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Minden irányba tud mérni.
2019. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De mérnek is? A rögzített kamerákra gondolok elsősorban, nem a mobil trafikra.
2019. jan. 21. 12:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Azokra a szimpatikus rendőrbácsikra gondolsz, akik a bográcsállvánnyal kint állnak az út mellett? Ők csak egy irányba mérnek, mert a fókuszpontot nem tudja mind a két sávra ráállítani, így a távolodó autóról nem tud éles fényképet készíteni.
2019. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4es

A fókuszpont nem azt jelenti, hogy csak oda képes célozni a műszer, ahova beállítod a pontot. Az csak egy célkereszt, aminek a környezetét figyeli a bogrács. Abba a környezetbe akár 4 sáv is beleeshet.

2019. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy ha pl amíg felé mész, addig betartva a sebességet, de amint átmész alatta és beletaposol a gázba és túlléped a sebességet, akkor bemér-e? Vagy hogy mind a két irányból mér-e? Első esetben szerintem nem, mert előről és hátulról is kell fotót készítenie a rendszám miatt, meg hogy tutira beazonosítható legyen a kocsi. Második kérdésre, mérheti mindkét irányú sávot, sávokat de mérhet csak egyet is pl. Nagykőrösi út
2019. jan. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha fixtrafin aggódsz akkor menj fel a wazera és nézd meg hogy be volt-e kapcsolva. Nagy részük nem megy. A maradék meg valamikor akar működni valamikor nem. A híreszteléssel szemben nem csodaszerkezetek.

3 lábút nagy mák kell hogy megúszd ha a rendőr éppen lövöldözik vele.

2019. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, csak most tudtam elolvasni. Nem magyarországon történt a dolog, hanem angliában. Sajnos fogalmam sincs hogy itt hogyan működnek a kamerák. Annyit tudtam meg róla, hogy "duál kamera", vagyis sebességet is mér, meg azt is hogy átmentél-e a piroson. Valami ilyesmi volt:


[link]



"Arra gondolsz, hogy ha pl amíg felé mész, addig betartva a sebességet, de amint átmész alatta és beletaposol a gázba és túlléped a sebességet, akkor bemér-e?"


Nem hanem, amikor a kamera háta mögül érkezel, és bekerülsz a látóterébe. Olyankor amikor te távolodsz tőle, akkor be tud-e mérni?

2019. jan. 22. 00:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom Angliában hogy működnek a kamerák, de gondolom hasonló, mint itt. Ugye Van rajta egy (sornyi) kamera szemből, meg van egy mögötte. Ez azért, hogy amikor érzékeli, hogy te gyorsan mész, teszem azt 200 méterről, akkor tud egy fotót készíteni a kocsid elejéről, és hátuljáról, amikor már áthaladtál rajta. Ha mindkét sávot figyelő rendszer van, akkor nyilván tökmindegy melyik irányból jösz, bemér, de nem akkor, amikor már távolodsz tőle, hanem még amikor oda se értél. Ezért kérdeztem, hogy arra gondolsz-e, hogy szemből nem mér be (mert nem mész gyorsan) utána viszont igen, és hogy akkor bemér-e. Hát bemérni éppen lehet, hogy bemér, de fotót nem készített előlről, így sztem nem hiteles, úgyhogy sztem nem megy csekk. De ha lesz felelsleges 30 rugóm lehet kipróbálom.

Az hogy a kamera háta mögül, hogy érted, mert ha mindkét sávot figyeli, akkor nincs olyan hogy háta mögött, ha meg csak egy irányt figyel, akkor azt általában oylan helyen, ahol meg csak egy irányba tudsz menni, pl. autópálya.

2019. jan. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem tudom jobban leírni. A belvároson belül van egy 2x2 sávos út. A kamera az út szélén, a bal oldalon van, és a szembejövő két sáv forgalmát méri. Én a másik irányból, a háta mögül jöttem.
2019. jan. 22. 01:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!