Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A traffipax, sebességmérő...

A traffipax, sebességmérő kamerák a távolodó autókat is mérik, vagy csak a szembejövőkét?

Figyelt kérdés
Ha pl az út jobb oldalára van szerelve fixen, hogy mérje a arra haladól sebességét, akkor csak azt az oldalt tudja mérni, vagy a háta mögül érkező, tőle távolodókét is?

2019. jan. 21. 12:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Megnéztem a képet, így már világos, ez nem olyan mint itthon a véda. Technikailag lehet tud mérni távolodó tárgyat is, de ugye ez úgy működik h beméri a sebességed, ha az túllépi a határt, akkor pedig lő egy fotót, amígy közelebb érsz. De amikor távolodsz, akkor is ugye bemér, feldolgozza az adatot stb., ez idő, úgyhogy sztem mire csinálná a fotót már túl messze vagy. Meg ugye hátulról kevésbé beazonosítható az autó is, könnyebben mondhatnád azt, h az nem is a te kocsid, hanem vki meghamisította a rendszámot. Nem tudom mennyi felétek a gyorshajtás, de egy próbát talan megér mert én is kíváncsi vagyok. Itthon ugye a véda van, aminek mindkét oldalán kamerasor van és ugye nem tudja az ember hogy ha elmegy alatta, akkor mikor lehet megint odalépni neki, mert hátha hátulról is bemér és megbüntetnek.
2019. jan. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem esik bele 4 sáv, mert ha annyira szélesre állítaná a látószöget, olyan közelről készülne a fénykép, hogy már rég észre lehetne venni. 150 méterről készít rólad fotót, jó, ha az a sáv benne van. Biztos, hogy van oka annak, miért nem fotóznak távolodó autókat, ha tudja a gép, ez komoly bevételkiesés.
2019. jan. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! A büntetés 100 font + 3 pont. Viszont van türelmi határ. Ez 10% + 2 MPH. Városon belül 30 MPH a megengedett, szóval elvileg 35MPH-ig jó vagy. Autópályán 70 MPH a megengedett, de 79-ig jó vagy...
2019. jan. 22. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!