Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Komló felől Pécsre jövet...

DamonSalvatore kérdése:

Komló felől Pécsre jövet (Komlói út) kamerás a sebességmérő, vagy csak szimpla sebességmérő tájékoztatónak?

Figyelt kérdés
Van a pécsi várostáblától pár méterre egy sebességmérő Komló felől, és csak azt nem tudom, hogy működik e a kamera rajta, mármint hogy le is kapja a kocsit, ha gyorsan hajtok, vagy csak szimpla sebességmérőként van ott tájékoztatás gyanánt, és a kamera meg csak ijesztgetésként van ott (nem üzemel). Válaszokat előre is köszi.

2013. ápr. 3. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az nem sebességmérő, és az nem kamera! Az egy sebességkijelző tábla, az a kamera alakú tárgy pedig a mozgásérzékelője! A tábla típusa: Signelit SJT-01 ha érdekel beírod google-ba, vagy az alábbi linken: [link]


Egyébként van fix traffipax Pécsen, amire bizonyára nem figyeltél még fel: A 6. sz. főút városon átvezető szakaszán (Athinai Simon u. - kerítés mögül!) - Pécsett az Athinay úton található "volt HÖR laktanya" bejárati kapuja mellé állítják fel a "háromlábút" a kerítésen belülre, ahol nem lehet észlelni. Általában magára is hagyják órákra a készüléket, az eredmény egyértelmű! Nagyon veszélyes! Egy kép róla: [link]

2013. ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a választ, remek, amúgy az athinayn szinte naponta járok, de még nem láttam, szerencsére még büntetést sem kaptam, nem szoktam szabálytalankodni, csak most véletlenül nem figyeltem a seb kijelzőre és megijedtem, h traffi e, de ha nem, akkor kösz, az athinayn meg figyelek majd, kösz
2013. ápr. 5. 19:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Athinayn kerítés mögé teszik, a kerítés sarkához és az Árkád felé tartókat méri szemből. :) Ez viszont már lézeres sebességmérő, és mér is! Egyáltalán nem lehet észrevenni, csak ha direkt azt nézed. Legutóbb már volt egy kis bódéja is, féletős valami hogy ne ázzon... ELég sokat van ott.


A komlói úton meg ne aggódj, az Signelit SJT-01-es típusú sebességkijelző, a városban sok helyen van, legalább 5-10db, de van másik fajta is.

2013. ápr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
remek, köszi szépen
2013. ápr. 15. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!