Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes 15 éves kocsit venni?

Érdemes 15 éves kocsit venni?

Figyelt kérdés
Melyek azok, amik kevésbé rohadnak, keveset esznek és olcsó a javításuk?
2019. jan. 21. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez inkább a kocsi tartásától függ. Nekem 18 éves a kocsi és még jó pár évig autó lesz, nem rohad, nem rozsdál. Néha egy-egy alkatrészt le kell cserélni, de nem egy pénz temető. Évi 1-2 kopó alkatrészt kell cserélni, de sokat használjuk.

Ha a tulaj jól bánt vele, esetleg nem is nagyon használta akkor megéri. De egy lelakott szart ne vegyél.

2019. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Nincs olyan, amelyik ne rohadna, pláne ennyi idősen garázs nélkül. De ami nagyon rohadós ennyi idősen az a Mercedes, Mazda 3, Mazda6. Pl Honda Jazz keveset eszik és nem jellemző rá annyira a rozsda. Vagy Ford Focus szintén. De ezt így nem lehet kategórikusan kijelenteni. Olyat keress amit garázsban tartottak, kevés km-es. Ez persze drágább, mint a társai. De ne évjáratot vegyél, hanem állapotot.
2019. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha annyi a keret, hogy csak idős autó fér bele, akkor igen. Én 16 évesen vettem a Golf IV-met, 18 évesen adtam el. Mentem vele 140.000-et komolyabb probléma nélkül. Nem kérdés, hogy nagyon érdemes volt, 2 év után az autón spórolt költségeknek hála egy 3+ milliós "sportautóba" tudtam átülni
2019. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha csak arra van pénzed akkor igen.


Nem nagyon lehet konkrét tipusokat emliteni


Meg kell nézni több autót is és amelyik jó állapotú azt kell megvenni.

Egy dologot mindenképp javaslok.... Ne dieselt vegyél.

2019. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha ennyire van pénzed. Ha megengedheted magadnak a fiatalabb autót, akkor érdemes arra törekedni, hogy minél újabbat vegyél.
2019. jan. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:
Nekünk 3 kocsink van, 15 éves a legfiatalabb. Keret lenne újabbra, de semmi bajunk a régebbiekkel.
2019. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

14 évesen vettem egy Mazda 323-at. Azóta eltelt 6 év. Ezt-azt kellett javítani rajta, és megy előre a rozsdásodás is, de nem kérdés, hogy idén tavasszal is le fogjuk műszakiztatni, és nem veszek helyette másikat.


A Suzuki Swiftek is gyakorlatilag elnyűhetetlenek, ráadásul kevésbé rozsdásodnak. Azoknak a javítása olcsó, keveset is esznek. Az én Mazdámhoz azért a gyári alkatrészek irtózatos drágák lennének, így mindig bontóból vásároltam.

2019. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!