Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 18 éves autószerelő...

Egy 18 éves autószerelő tanulónak megvennétek ezt érettségire?

Figyelt kérdés
[link]
2019. jan. 22. 07:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Bár lehet inkább valami dieselt vennék neki , úgy is azt hallom sokat, hogy a mostani szerelő tanulók a Otto motorra fektetik a hangsúlyt, kapna egy dieselt , tanulja azt is meg úgy, hogy a sajátja is az. :)
2019. jan. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a vásárlás nem terheli meg a családi kasszát, akkor igen.

Hogy utána mennyit kell rá költeni az üzembe helyezéshez és üzemben tartáshoz és hogy az is belefér-e a költségvetésbe az a következő kérdés mivel nem mindegy, hogy a kiszemelt kocsi azonnali közlekedésre kell vagy pedig gyakorolni a szakmai alapokat. Utóbbi esetben ráérős és SK lesz a szervizelés, ami költséghatékony, tehát duplán megéri.

2019. jan. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Autó szerelőnek tanulónak ez a legideálisabb ajándék, mert ezen gyakorolhatja a szakmáját.
2019. jan. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerelni, vagy közlekedni vele?


Nem venném meg, egy ilyen lestrapált ronccsal több bosszúság lesz, mint öröm, az, hogy autószerelőnek tanul, nem feltétlenül jelenti azt, hogy varázsló a gyerek, s kap ajándékba egy használhatatlan autót?

2019. jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Autó szerelőnek tanulónak ez a legideálisabb ajándék, mert ezen gyakorolhatja a szakmáját."


Aztán, ha nem jól sül el a dolog, megutálja, jobb estben csak az autót, rosszabb esetben a szakmát is.

Ez a vas az utóbbi években többet volt forgalomból kivonva, mint amennyit forgalomba helyezve, 487ezer kilométer van az órában (tételezzük fel, hogy azt nem tekerték vissza)

Szerelést gyakorolni drága, használatra rizikós, de a lényeg, hogy mit szeretne a srác.

Érettségi sem a jövő héten lesz :-)

2019. jan. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a vas az utóbbi években többet volt forgalomból kivonva, mint amennyit forgalomba helyezve, 487ezer kilométer van az órában (tételezzük fel, hogy azt nem tekerték vissza)"


SZÜF szerint:

"

1. ESEMÉNY

Időtartam 1994.02.25. - 2016.11.16.

Jelleg A jármű forgalomban van

2. ESEMÉNY

Időtartam 2016.11.16. - 2017.04.20.

Jelleg Kérelemre ideiglenesen kivonva

Kivonási okok 100. § (1) bek. Jármű ideiglenes kivonása kérelemre

3. ESEMÉNY

Időtartam 2017.04.20. - 2019.01.11.

Jelleg A jármű forgalomban van

4. ESEMÉNY

Időtartam 2019.01.11. -

Jelleg Kérelemre ideiglenesen kivonva

Kivonási okok 100. § (1) bek. Jármű ideiglenes kivonása kérelemre"


Tehát 25 év alatt mindössze kerek, egyszeri 6 hónapot állt (nem számítva, hogy most valószínűleg a kereskedő vonatta ki, míg el nem adja). Azért ez nem rossz.


"487ezer"

Van az már 497 is, de ez már nem oszt, nem szoroz.


Ami engem elgondolkoztatna:

"Eddigi tulajdonosok száma 12"


Ennyire elátkozozott lenne?

2019. jan. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Oppá, benéztem: nem 6 hónap, hanem 18. Mi szkúzi.

De azért mentségére: ez lehetett azért, mert tartalék autó volt. Apósom is csinálta így éveken át a második kocsijával, hogy félévente kivonatta fél évre, mert eladni nem akarta, de szüksége sem volt második kocsijára.

2019. jan. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na jó, abba hagyom, nem tudok számolni.
2019. jan. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel kicsi összegről van szó, igen, megéri. Ezen tényleg gyakorolhatja az alap szereléseket, utólag ki is pofozhatja, jó műszaki állapotba hozhatja az autót, és az nagy öröm lesz neki, hogy ő szerelheti. Azt meg ti tudjátok, hogy milyen ízlése van az ifjúnak, nem e ciki neki ilyen régi autóval járni? Mert ismerek sok olyan fiatalt, aki nem is hajlandó ilyenbe beülni utasként sem.....
2019. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!