Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek se kéne jogosítván...

Szerintetek se kéne jogosítvány a vezetéshez?

Figyelt kérdés

Egyik barátommal arról beszélgettünk, hogy teljesen felesleges a jogosítvány, mert egy hatalmi, elnyomó eszköz. Vezetni úgy is meglehet tanulni, hogy mondjuk az egyik barátom megtanít rá és ezután megtanulom a kreszt is, hogy hogyan vezessek szabályosan, autók működését is meglehet egyszerűen így tanulni.

Miért jó az, hogy az elnyomó hatalomtól függjön az, hogy vezessek e vagy sem. Ráadásul sok pénz kell hozzá. Megint az a dillemma, hogy akkor érsz valamit hogyha van pénzed. Jó ez így?


2019. jan. 23. 08:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van! Én is anarchista vagyok, szerintem egy pilótának sem kellene képzés, meg ilyen, hogy alkalmassági, random bemenne, mondaná, hogy az elnyomókat robbantaná cafatokra mert az milyen menő , beülne mellé egy arc aki megtanítaná azrán másnap meg már dolgozna. Vízvezeték szerelést is így oktatnám, nem is kéne vizsga, komolyan, az már egy picurit is megerőltető lenne és az elnyomó meg a vizsgát is csak a gazdagok csinálhatják, r#hadék privilégiumok! Tudod mit, nem érdekel, hogy épp csinálom a teherautó jogsit , holnap megyek bástyához aztán holnapután megyek melózni. Elnyomó hatalom! A szeksz erőszak!
2019. jan. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Címeres baromság, sokkal inkább szigorítani kellene a jogosítvány megszerzésének feltételeit
2019. jan. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%
Azzal semmi baj sincs hogy kreszt le kell tenni, és írni egy tesztet, hogy legalább a tényleg fontos dolgokat megtanulja az ember, de az tényleg pofátlanság hogy kötelező 30 órát vezetni nagyon drágán, csak hogy aztán vizsgázhass... azt igen, megtanulhatnád olyannal aki tud vezetni. Ez sem lenne baj, de szerintem a világon nálunk a legdrágább a jogsi megszerzése ami elég dühítő.
2019. jan. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó, további szigorítások kellenének, mert amit sokan gépjármű vezetés címen művelnek, azzal másokat veszélyeztetnek, a büntetési tételek pedig többnyire nevetségesek.

Sokan az alapvető szabályokat sem ismerik, de vezetnek, esetenként jogosítvány nélkül, aminek a büntetése 30-50 ezer forint - no ennyit az általad emlegetett hatalmi elnyomásról.


Az, hogy kitől tanulhat meg vezetni az illető, lehet országonként eltérő, de mindenhol kell jogosítvány, még ott is, ahol megengedik a lőfegyver tartást az állampolgároknak, ugyanis a gépjármű veszélyes fegyver tud lenni, ha a vezetője nem tudja azt kezelni. Lehet azon filózni, hogy kitől, és hogy tanuld meg, és hogy sokat kell érte fizetni, de az autó nem bicikli, sokkal komolyabban kellene tanítani a kezelését, nem lazítani a rendszeren, sőt inkább szigorítani.

2019. jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem értek egyet az általad leírtakkal. Szerintem egy bizonyítvány, legyen az bármilyen, nem hatalmi szimbólum, főleg nem egy elnyomó eszköz.
2019. jan. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Majatom ***** válasza:
100%

Nos, nem egyformák az emberek, lehet, hogy Neked, meg mondjuk nekem, meg még pár ezer embernek meg tudná tanítani a "haverjuk" a vezetést, de gondolj bele, mi van azokkal, akiknek tényleg szükségük van rá, hogy TANULÓ autóban tanuljanak. Mert mi van, ha pl. aki tanítja az anyósölésről, hiába mondja neki, hogy ne menj ki a kamion elé, az mégis kimegy, és az anyósülésnél nincs fék, hogy az "oktató" bele tudjon avatkozni. Máris véget ért az oktatásuk, mert ledarálta őket a kamion. És mivel nem lehet ránézésre megállapítani, hogy kinek van szüksége oktatóautóra, és kinek nincs, bemondásra meg nincs mit adni, szóval marad ez a rendszer, hogy mindenkinek kötelező. Egyébként véleményem szerint több embernek kell tanuló autóban megtanulnia vezetni, mint amennyinek nem lenne szükséges.


Ahogyan előttem is írták, így is sok olyan ember van az utakon, akinek hiába van jogsi a kezében, még sem tud biztonságosan vezetni. Helyettük is másnak kell gondolkodni, pl. indexelés nélkül fékez, akkor egy értelmes sofőr nem előzi meg, mert hátha majd csak akkor fog balra indexelni, mikor a kormánytekerés közben véletlenül beleakad a keze az indexkarba. Namost, ha megnőne az ilyen vezetők száma a közutakon, mert a "oktató haverja" szerint már tud vezetni, és mehet a forgalomba egyedül, akkor nagyban romlana közlekedés biztonsága az utakon.


Az meg hogy drága, viszonyítás kérdése, hiszen az oktatónak ez a munkája, ebből kell megéljen, fizesse a járulékokat, karban tartsa a tanulóautót, aminek gondolom szigorúbb feltételeket kell teljesítenie, mint egy hagyományos személyautónak. Biztosan lehetne olcsóbb is, de ilyen alapon lehetne olcsóbb a kenyér is, meg az autószerelő munkadíja is, meg a biztosítás is, meg sorolhatnám.

2019. jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmi elnyomó eszköz volt a diliház is. Sajnos bezárták.
2019. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 D. Brasco ***** válasza:
100%

"Egyik barátommal arról beszélgettünk, hogy teljesen felesleges a jogosítvány, mert ....."

És mit szívtatok és/vagy ittatok előtte?

2019. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Orvosi egyetem is elnyomó! Ha nem kerülsz be elnyomó államira ami fidss akkor marad az önköltség! Azt meg nem lehet ki se fizetni ha nem vagy gazdag pribék, kvázi be kell szökni a kórházba és ellesni a orvoslás "csínyját-bínyját". €nnyikeh.
2019. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
D.Brasco gondolatát tovább lehetne vinni, ha nem vennétek azt a tudatmódosító anyagot lehet lenne zseton jogsira is. Tudom én, hogy nem, de egy próbát megér. Spórolj. Nem kell hívni a kertészt :D
2019. jan. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!