Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonra pitbike blokk?

Simsonra pitbike blokk?

Figyelt kérdés

Üdv!

Felmerült bennem a gondolat, hogy a simson motorkerékpáromra szerelek egy pitbike blokkot.

Láttam, hogy páran már megvalósították.

Kell valamilyem átalakitás a blokk felfogatásához?

Illetve egy 125ccm-es 4 ütemű blokkot milyen valószínűséggel szúr ki a rendőr? És mennyire könnyű ráfogni, hogy 50es?



2019. jan. 25. 00:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Ott bukod el a dolgot, hogy a Simson blokkját még a hülye is felismeri távolról, szóval szerinted a rendőr nem szúrja ki?
2019. jan. 25. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 D. Brasco ***** válasza:
100%

Azért mert te hülyének nézed a rendört hidd el attól még nem az!

Ha benned meg komolyan felmerült a kérdés hogy esetleg át kell-e alakitani valamit a felfogatáshoz.....nos ,akkor szerintem hanyagold ezt a projektet!

2019. jan. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 veterán vas ***** válasza:
100%

Az átlagember is könnyen eljut odáig, hogy a Simson blokkon látható jelzést nem keveri össze, sem a Honda sem a Yamaha emblémájával.

Szintén nem kell műszaki zseninek lenni, hogy egy 50-es kétüteműt meg tudj különböztetni egy kettő és félszer nagyobb négyüteműtől.

Ehhez még vedd hozzá, hogy a közlekedési rendőrök általában élénk érdeklődéssel nézegetik az átalakított motorokat.

Különben is, komolytalannak tűnik az egész, ha ilyeneket kérdezel, hogy: "kell valamilyen átalakítás a blokk felfogatásához?"

Igen, kell! :)

2019. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Én is láttam már ilyen megvalósitásokat, sőt ki is próbáltam egy kettőt.

Ha Swalbe vázba akarsz tenni egy 125-ös "pitbike" blokkot, akkor ugyan azzal a problémával fogsz szembesülni, mint mások.

A felfogatás ilyenkor elenyésződik (azt is újat kell persze csinálni), mivel nem fog a sárvédőtől elférni a fekvőhengeres 4T-d, mivel hosszabb mint a Simson.

Ha ki is szúrja, beveheti. Tegyél rá kapcsolható fordulatszám szabályzót. Méregetheti a padon, olyan gyenge lesz átkapcsolás után mint egy fojtott 50-es.

A 125-ös hengere szinte semmivel nem nagyobb, csak csiszold ki a köbcentire utaló 124-125ccm feliratot valami gravírozó géppel.

2019. jan. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Első 3nak köszönöm a kioktatást.


A segédmotoros kerékpár az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet 1. számú függelékének, a közúti járművekkel kapcsolatos fogalmak „b” pontjában foglaltak alapján, nem minősül gépjárműnek, így az ER 16. § (1) bekezdése kimondja, hogy a segédmotoros kerékpár átalakítása nem engedély köteles.


Tehát akármilyen 50es blokkot beletehetek.


A 4.nek pedig nagyon szépen köszönöm, ő igazábol választ ad az első 3nak a továbbiakban.

2019. jan. 25. 21:58
 6/21 veterán vas ***** válasza:
75%

"tehát akármilyen 50-es blokkot beletehetek"

Ez valóban így igaz, csakhogy Te a kérdésedben 125-ös írtál.

Ezért kaptál az első három válaszadótól a szájízednek nem megfelelő véleményeket.

Máskor olvasd vissza a saját kérdésedet, mielőtt hisztizel. ;)

2019. jan. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Akkor az elso 3 keressen rá a lifan 50-re és a lifan 125-re például.

Írjon, ha talált külömbséget.

2019. jan. 26. 10:18
 8/21 D. Brasco ***** válasza:
100%
Nem keresek rám mert nem érdekel....főleg miutan a kerdesedben simsonról van szó amit kb egy 10éves gyerek is felismer az országban,ugyhogy teljesen oka fogyott ez az idetlenkedes ami előadsz!
2019. jan. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A lifan az konkrétan a blokk lenne, amit beletennék a simsonba.

És akkor még is mi van, ha egy 10 éves gyerek is felismeri? Az engem miben akadályoz?

2019. jan. 26. 16:15
 10/21 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok


Egy hét alatt, munka mellett simán kivitelezhető.

A Lifan fogaskereke majd 1.4mm-el vastagabb, mint a Simsoné. Meg kell mérni, és le kell esztergáltatni belőle.

2019. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!