Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy külföldi papíros autót...

Ha egy külföldi papíros autót veszek (donornak) és nem íratom át a nevemre, mi történik?

Figyelt kérdés
Az autómra rengeteget kéne költeni, abból kijönne egy donor autó is. Külföldi okmányokkal rendelkező autót, ha megveszek és nem íratom át, mi történik? A nav utánam küldi az átírás költségét+adó, mint ha magyar lenne? Vagy külföldinél hogy működik?

2019. jan. 25. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz átírva..
2019. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a világon semmi nem történik. Ameddig nem akarod forgalomba helyezni, nem kell semmit csinálni.
2019. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:

Mostanában nagyon elszaporodtak ezek a hogyan NEM kell befizetni/átíratni/adózni/illetéket leróni? Továbbá a hogy kell műszakit/eredetvizsgát/honosítást/jogosítványt OKOSBA intézni? jellegű kérdések.


Talán ez az új trend, és én el vagyok maradva? ;)

2019. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, te vagy elmaradva!
2019. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most veszek egy donort, mondjuk 450e-ért és azt át kell íratnom, az mondjuk egy 1.6-os benzin motornál 75.000Ft, ami kiesik a zsebből és lehet meg sem éri. Illetve hogyan írassam át az autót, ha mondjuk üzemképtelen, vagy valami miatt nem indul. Trélerrel vitessem eredetiségvizsgára/hívjam ki őket? (megint legombolnaának, elég lenne a haza út tréleren), majd szaladgáljak okmányba 3 havonta ideiglenesen kivonatni, és várjak ott is 4 órát, mire sorra kerülök, mert ez magyarország. Biztosítást meg ugye nem kell fizetni ha ideiglenesen ki van vonva. Illetve nem kell későbbiekben semmilyen bontási engedély, egyéb szennyek, ha külföldi autó, vagy nincs papírja. Ennyi az egész, képzeld bele magadat ebbe a helyzetbe, te sem örülnél ennyi macerának, inkább bontottan vennél/újonnan de az meg ki tudja milyen, postán keresztül nem látod. Meg ha van egy donor, azt ki is lehet árulni, ami nem kell. Egy csoportban benne vagyok, bontanak egy olyan autót, ami nekem van (jobb kormányos) és 1 óra alatt szétkapkodták az egész autót... volt, nincs. Ennyire egyszerű, hogy miért csinálják így, ebben az országban az ember el van lehetetlenítve.
2019. jan. 26. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!