Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lassan letelik a 30 órám és...

Lassan letelik a 30 órám és alapvető hibáim vannak vezetésben. Szerintetek ilyenkor fel kell adni és abbahagyni az egészet?

Figyelt kérdés
Nagyon elkeseredtem. Semmit se szeretnék jobban, mint végre a jogsit. De egyszerűen 30 óra után is lefulladok többször is. Olykor 1-es helyett 3-asba váltok. Bevásárlóközpontnál benézem a jobbkézszabályt és nem engedem el a jobbról jövőt. Merőleges hátra parkolás nem megy.Pl. balra előre parkolásnál nem érzem és értem, miért kell JOBBRA kormányozni, hogy az autó hátulja kövesse az elejét. Nem tudom, mikor kell kuplunggal és mikor csak fékkel fékezni. Annyi hibám van, hogy szerintem abba kellene hagyni. Vagy nagy szégyen, ha pl. én csak 120-130 vezetésóra után fogok elmenni vizsgázni? Hozzáteszem a heti 1 óra, amit vezetek lóxart nem ér.
2019. jan. 26. 18:55
1 2
 1/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Nem kell abbahagyni az egészet! Vegyél pót órákat, kell még egy kis gyakorlás.
2019. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

abbahagyni....jahj jahj a többségnek kevés 30 óra!!!

Meg lehet nem ártana oktatót is cserélni,mert heti 1 óra..........és igen, ez pont annyit ér ahogy írtad

2019. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem lassan 2 éve van meg a jogsim, és ma is ha vezetek érzem, hogy vannak még hibáim. Igen, van amikor lefulladok, de már rég nem pánikolok, csak szépen újra kezdem. Parkolás nekem sem megy mindig, sőt sokszor megállok, kiszállok, hogy lássam mennyit mehetek még hátra. Üzletek parkolójában olyan helyen parkolok ahová kevesen parkolnak. Igen, van amikor kicsit ferde a parkolásom, és ha 3 próbálkozás után sem vagyok egyenes akkor maradok úgy ahogy vagyok. Sebességváltásnál nekem az autóm segít. Jelzi, hogy váltsak. De megmaradt a berögződés is. Pl: 1-ben indulok, és 10 mérföld felett már kettesben legyek. Ha elértem a 23-25 mérföldet akkor mehet hármasban.. 30 mérföld felett mehet négyesben és így tovább...de sokszor a hangján is lehet hallani, hogy mikor kell váltani.

Ja, és a megszokott útvonalon kívül nem nagyon merek /akarok még vezetni.. Sokszor panaszkodom, hogy sok hibám van, de mindig azt mondják, hogy "gyakorlás" a lényeg.

Szóval ne ad fel. Gyakorolj. Ha meglesz a jogsid, akkor sem leszel jó sofőr, akkor is kell pár év gyakorlás.

2019. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
#3 te amerikában élsz?
2019. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
30 óra még semmi. A legtöbb tanulónak 40-50 óra kell, de az sem ritka, akinek ennél is több.
2019. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

30 óra?! Haha! :D Nekem vagy a duplája kellett. A heti egy pedig kevés, legalább kétszer kéne vezetned egy héten. Ha nem többször...


Érdemes lenne oktatót váltanod, az újjal pedig átvenni és begyakorolni az autó kezelését, mert úgy nehéz a forgalomra figyelni, ha közben abban sem vagy biztos, hogy el tudsz majd indulni, ha zöldre vált a lámpa. Nem tudom mennyire vagy beszédes típus, de vezetés közben nyugodtan mondhatod hangosan, hogy hol mire kell figyelni (táblák, jobbkezes utcák, sebességkorlátozás, gyalogátkelőhely stb.), vagy hogy épp mit kell csinálnod (pl. visszaváltásnál). Ez segíthet összpontosítani a feladatra. Az oktatónak meg informatív, hogy mennyire vagy (vagy nem vagy) tudatában annak, amit épp csinálsz.

2019. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem vagy 45-50 óra kellett mire úgy ahogy belejöttem. 2 hónapja van autóm, addig már eljutottam, hogy nem csinálok életveszélyes helyzeteket. De néha lefulladok, nem váltok időben, nem váltok vissza, mikor mi. De még a sok éve vezető ismerősök is van, hogy hasonlókat csinálnak.
2019. jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a heti 1 óra vezetés baromi kevés. Én 2x2 órát vezettem hetente. Ha több kimaradt akkor sokat felejtettem.
2019. jan. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Megnyugtattok. De egyet nem értek. Többen írjátok, hogy még rutinosan vezetve is hibáztok. De bocsánat,akkor hogy sikerült levizsgázni?

Mert itt Szegeden elég egy lefulladás, egy rossz sávváltás vagy kuplung rossz használata, egyetlenegy elmaradt index és azonnali bukás!! Van olyan ismerősöm, akinek az 1. Vizsgája 15 másodpercig tartott!!

2019. jan. 27. 19:04
 10/11 anonim ***** válasza:
A vizsgán az ember igyekszik kihozni magából a maximumot. Arra a rövid időre kell egy kis szerencse is, meg mellé a teljes figyelmed. Úgy kell felkészülni, hogy olyat ne hibázz, ami rögtön bukást eredményez. De van egy fogadásom rá, hogy a régóta jogosítvánnyal rendelkezők nagy része simán megbukna, ha hirtelen újra kéne vizsgáznia. Na, nem azért, mert nem tudnak vezetni, hanem mert már rég nem úgy vezetnek, ahogy azt a tanulás alatt és a vizsgán elvárták tőlük.
2019. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!