Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra J vagy Suzuki Vitara?

Opel Astra J vagy Suzuki Vitara?

Figyelt kérdés
Mindkét autó 1.4-es turbós motorral lenne. Új autóról van szó.
2019. jan. 27. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Suzuki egyértelmű, bár én inkább vennék egy használt 1.6-ost mint a turbost
2019. jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
48%
SV, de ne 1.4.
2019. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Astra K Best felszereltséggel? J astránál újabb,könnyebb autó, a J astra enni fog vagy 8 litert, mert böhöm nehéz.
2019. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass az előttem szólókra.

A turbómotor nagyon is jó.


1.5 TSi Golf Variantom van, 150 le-vel.


Nagyon szépen húz, már alacsony fordulaton is, nem bőg.Autópályán is, a fülnek kellemes alacsonyabb fordulatszám tartományban dorombol.

Előtte 1.6 szívó Octaviám volt 120-nál már üvöltött zavaróan beszűrődött a zaj az utastérbe is.


A szívómotor egy elavult konstrukció, a hatékonysága pedig nagyon rossz.

Minek legyártani egy 1600 köbcentis blokkot, ha az csak 110 lóerőt tud?T



Én az Astrára szavazok, azért mert a Suziban nagyon rossz az anyaghasználat minősége, tele van fröccsöntött olcsó műanyagokkal.

2019. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, ne hallgasson az előtted lévőkre? K astrát ajánlottam turbó motorral, olvasni is szoktál vagy csak okoskodni?
2019. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából ismerem mind a két autót. Nagyon egyikkel se nyúlsz mellé, de azért mindkettőnek vannak korlátai.

Kollégámnak Vitarája van, még 1.6-os szívó motorral. Nem rossz tachnika, iszonyat halk a motor. Már ezzel is elég jól megy, mert viszonylag könnyű az autó. Turbóssal még jobb lehet. Ez a SUV-s megjelenés ma nagyon divatos. A beltér műanyagai valóban nem a adják a legminőségibb érzetet, de ebben a kategóriában szerintem ez megbocsájtható, hiszen nem egy luxusautóról beszélünk.

Jó magam egy Astra K-val rendelkezem. Ez turbós. (Pontosabban két turbós.) De vezettem több alkalommal is 1.4 turbós benzinest. 150Le, 250Nm bőségesen elegendő normál közlekedésre. Most lesz az enyém egy éves, eddig hibátlan, nagyon elégedett vagyok vele, csak ajánlani tudom. J Astrát már nem szívesen vettem volna. Erősen kifutó modell, 10 éve jelent meg, azaz egy évtizeddel ezelőtti technika. Nehéz is mint a sár, fogyasztása is magasabb a még szívócső befecskendezéses turbó motornak. Nekem a beltere a K-nak sokkal jobban bejön.

Szóval nagyon nagy gondok egyikkel sincsenek. Ha mindenképp e kettő közül kellene választani, én a Vitara felé hajlanék.

2019. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!