Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárral hogyan kellene...

Kerékpárral hogyan kellene szabályosan közlekedni a Megyeri úton (főút,2*2 sáv, nincs bringaút, szemben lévő oldalon van csak járda, felszerelés, kivilágítás rendben)?

Figyelt kérdés
Bukósisak, megfelelő mellény, külső sáv jobb oldala, amit használok, az utóbbi 7 évben 4-5 alkalommal is rám húzott az épp arra közlekedő busz a Megyeri úton, s szinte mindig a Káposztásmegyer felé való irányban. Szabályosan közlekedek, nem megyek át piroson. Tegnap gyakorlatilag senki nem volt az úton, csak én, amikor rám dudált a 30-as busz vezetője, rám húzta a csuklós buszt, aminek a hátulja így csapódott, s egy gázfröccsöt adva be is terített a buszból nem kis mennyiségben kiáramló kellemes kipufogógázzal. Délután 17:00-18:00 között tökéletes látási körülmények között. Azt értem, hogy egy barommal volt dolgom, mert nem úgy közöljük a másikkal, hogy nem értünk egyet a közlekedési módszerével, hogy ráhozzuk a frászt és veszélyeztetjük a testi egészségét. De mégis felmerül bennem a kérdés, hogy a járdán kellene közlekednem (ebben az irányban, Káposztásmegyer felé nincs is járda, csak a szemben lévő oldalon)? Amikor anno ott közlekedtem az első ilyen eset után, a gyalogosok szóltak be. A másik lehetséges útvonal a váci út, ami hasonló, de ott széles a járda, nem szólnak be a gyalogosok, de plusz 15 perc kitérő.

2018. aug. 17. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem sosem volt különösebb összetűzésem a buszsofőrökkel, amíg szabályosan közlekedtem. Tehát csak arra tudok gondolni, hogy egy idegbajos barom jár azon a vonalon. Panaszold be rendszám és időpont megjelölésével. Ja, és ha sisakod van, akkor javaslom, használj sisakkamerát. Ha netán baj történik, bizonyító ereje lehet.
2018. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen alkalmatlan idióta buszsofőröket jó kiszűrni, kérlek, legalább a BKK-nak írd meg a pontos helyet és időpontot, esetleg jaratszamot és rendszámot, mert ők tudnak tenni valamennyit a jelenség ellen.
2018. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha nincs tiltó tábla, akkor alapesetben a jobb szélső sávban tekerhetsz. Vagy tolhatod a járdán.
2018. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!