Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktátok télen melegíteni az...

Szoktátok télen melegíteni az autót?

Figyelt kérdés
Ha igen meddig?

2019. jan. 28. 06:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Be teszem a hősugárzót és egy fél órát vagy egy órát melegíti és nagyon jó idő van benne.
2019. jan. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem, indítás, elhelyezkedés, jégkaparás ha kell és indulok.

Alapjáraton ketyeregni hidegen semmi értelme, utána tudsz olvasni.

2019. jan. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Pont úgy csinálom ahogy az első írja, csak ventilátoros sugárzót használok. 20 perc alatt meleg a kocsi és leolvad róla minden jég.
2019. jan. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%

Semmi értelme?

Akkor kapirgálj csak minden reggel,lehetőleg jól karcold is össze a szélvédőt

Ha nincs 5 perced amíg leolvaszja a jeget,hozzáfagysz inkább a kormányhoz eszkimó ruhában melytől mozogni is alig tudsz,csak hogy megspórolj 2 dl benzint..

Sajnos ez az általános magyar jelenség,kapar magának egy 30×30-as kockát a kővéfagyott autóta de neki muszáj elindulni...😂

2019. jan. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam elég régi az autóm, meg úgy kb már minden rossz rajta, inkább kaparom...
2019. jan. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Max. 1 percig.
2019. jan. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szinte heti rendszerességgel vetődik fel ez a kérsés...


Itthon ahogy beállok a garázsba, bedugom az elektromos motorelőmelegítő (Defa) kábelét. Ezt hajnalban egy időkapcsoló kapcsolja be. Reggel csak kihúzom. Nem üzemmeleg tőle a motor, de azért nem is tök hideg. Kiállok, becsukom a garázsajtót és indulok, nem melegítem. Automatikus vezérlésű az ülésfűtésem. De mivel nem vagyok fázós, sokszor ki is nyomom. A gyári kiegészítő elektromos fűtés így is azonnal meleget tol. A kormányfűtést nagyon ritkán használom.

Ha kint állt egész nap a munkahelyi parkolóban a kocsi, akkor legfeljebb egy percet járatom, hogy a turbóban és egyéb helyeken, mindenhol jól megforduljon, "összetörjön" az olaj és indulok. Nem szoktam percekig ketyegtetni.

2019. jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#4, mi a frusztrációd oka?

Az autónak nem a legjobb a hideg alapjárat, ennek utánaolvashatnál… Egyébként pont azt írtam, hogy lekaparom a jeget. Értelemszerűen elindítom a kocsit, addig jár a motor amíg az összes üveget jégtelenítem (általában spay segítségével, nem pedig csak kaparás. Kasztnit csak leseprem, értelemszerűen azt sem karcolgatom össze). Egyébként pedig van ülésfűtés, miért kellene fagyoskodni a kocsiban?

2019. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha jeges havas az ablak :beülök beindítom ventillátort maxra kapcsolom rá az ablakra, ülés melegítő huzatot bekapcsolom, kamerát felteszem, kimászok, jégoldóval körbe spriccölöm közben várok picit , ablaktörlőzök és teszem ki az indexet mert indulok.


Nade! Van olyan amikor patika reggel az ablak mégis minusz fokok vannak, ilyenkor beülök, ülés fűtés, venti 2 fokozat, kamera bekapcs, kiszállok és körbenézem a világítást, ez 2 perc és indulok.


Tavasszal,nyáron meg 1 perc után indulok.


Ja, szoktam melegíteni.

2019. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, szoktam, sőt nyáron is.

Beülök, gyujtás, megvárom, míg az izzító ikon kialszik, indítás.

Öv becsatol, telefon feltesz, Waze elindul, bluetooth párosodik és indulok. Szumma 30 szekundum, ennyit mindig várok, többet sosem.

2019. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!