Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 1 hónapja -72 fokos hígítat...

Ha 1 hónapja -72 fokos hígítatlan tömény fagyálló van a hűtőrendszerben, az tehet kárt benne?

Figyelt kérdés

Suzuki Swift Sedan 1.3 16V és -72 fokos kék színű A.Z. Meisterteile fagyálló.


1 hónapja valahogy eltűnt a fagyálló folyadék a kocsiból, valahogy elhasználódhatott. Tócsa nem volt a kocsi alatt, nem repedt sehol semmi /különben 1 hónap alatt ez is elfolyt volna szerintem/. December közepe-vége felé volt ez, egyik reggel egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a kiegyenlítőtartály szinte száraz és a hűtőben sincs folyadék /hacsak nem az alján/.


Szóval nem is nagyon kellett hűtővíz csere, vettem 2x1 literes flakonban Meisterteilét, beleborítottam a hűtőbe + a kiegyenlítőtartályba /majdnem Full jelzésig/ úgy ahogy van, hígítás nélkül, és utána minden patika lett, a mai napig jó, bő 1 hónapja immár.


Csak valahol olvastam, hogy a tömény fagyálló nem tesz jót a hűtőnek, bár valaki meg azt mondja, hogy nem tesz benne kárt. Mi az igazság?


Ha káros, engedjek le belőle valamennyit és öntsek hozzá desztillált vizet?



2019. jan. 28. 09:01
 1/8 A kérdező kommentje:

Mielőtt még valaki leírná: tudom, rá van írva mindegyik flakonjára, hogy hígítani kell /habár a Meisterteile flakonján nem vitték ezt túlzásba, apró jelecskék vannak csak.../, de szerelő mondta nekem, hogy simán tehetem bele töményen is, még ha -72 fokos, akkor is. Sőt: ha hígítom, csapvizet is nyomathatok hozzá, nem muszáj desztillált víz. És olyan ismerős mondta nekem ezt, aki valóban ért hozzá, hiszen már többször voltam nála.


Mondjuk lehet, hogy egy Suzuki ezt valóban elbírja, nem kizárt.

2019. jan. 28. 09:07
 2/8 anonim ***** válasza:

nem káros, nekem is az van a szwiftemben. Ha káros lenne, nem árulnák olyan kiszerelésben.

Persze a hűtővíz nem tűnhetel csak úgy, valami oka van. Talán felforrhatott, akkor párolog intenzíven. Esetleg volt benne egy jégdugó, ami nem okozott repedést, csak picit felforralta a vizet, ami aztán elolvadt, de vízhiányt eredményezett. Jobb ötletem nincs.

2019. jan. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csapvizet ne, csak ionkezeltet, de az meg nem keveredik rendesen, csak lassan.Hagyd benne a -72 fokost, semmi baja nem lesz. Felesleges hígitani.
2019. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Ezekre én is gondoltam, amiket írtál az eltűnéssel kapcsolatban, mindenesetre a tömény fagyálló nem adja meg magát. :)


Szerinted tavasszal/nyáron is maradjon így, vagy engedjek le belőle és pótoljam ki desztillált vízzel? Te hogy szoktad, ha beköszönt a jó idő?


Amúgy az Auchanban van zöld színű Prelix fagyálló, az is -72 fokos, bár arra rá is írják, hogy hígítás nélkül nem szabad használni. Az már károsítaná a hűtőrendszert hígítatlanul?

2019. jan. 28. 09:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is!
2019. jan. 28. 09:14
 6/8 anonim ***** válasza:
AZ nem baj ha tömény , inkább ami miatt aggódj hogy eltünt belőle a folyadék. Mert annak valami oka van hogy egyszerűen hiányzik belőle. Majd lesz még ebből bajod lehet.
2019. jan. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A tiszta fagyálló hővezetése messze rosszabb, mint a keverté. Ezért keverjük, nem azért, mert korrózió léphet fel a hűtőrendszerben. Télen ez mindegy, de a nagy melegben már problémásabb, pláne egy felderítetlen szivárgás tükrében.
2019. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szibériába készülsz, 1:1 nyugodtan hígíthatod.
2019. jan. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!