Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 ost nem rég vettem és...

Mazda 6 ost nem rég vettem és megmértem a hütövízet és sajnos azt tapasztaltam hogy -60 fok körül van. -30 akarnám csökkenteni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ami azt jelenti hogy kb tömény fagyállo lehet az autoba. És arra lennék kíváncsi hogy mennyit kellenék leengedni hogy egy kb -30 fokosra csökkentsem. Mert ez sok és szétmarja a szimmeringeket. És hogy szerinteteket hogy áljak neki? hogy csak pl ha kb2 litert akarnék akkor annyi is legyen kb. Van ilyen leengedő valami esetleg?

#fűtés #desztillált víz #Mazda #hűtővíz #hűtőborda #Mazda 6 #Hütő Autó #Hütés Fagyálló #Ioncseréltvíz
2019. jan. 7. 02:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem marja szét.

Rosszul mérted inkább, ilyen sűrű fagyàlló nincs.

2019. jan. 7. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyreszt elmerted, az a (velhetoleg) teszkogazdasagos 'muszer' nem tul megbizhato.


Masreszt az utobbi 30 evben, miota megvetted eleted elso Ladajat, komoly valtozasok mentek vegbe az autoiparban.


A hutobe vizet tenni tilos, a 'fagyallo' egy gyarilag elore kevert hutofolyadek, ami optimalis hutest biztosit a motornak, lehetoleg korrozio, vizkovesedes, es nem utolsosorban fagyas nelkul. Ne akarj otthon kotyvasztani, mert hamar vege lesz a motornak az altalad -40, a valosagban kb. -2 fokig fagyallo lottytol.

2019. jan. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem itthon akarok kotyvasztani. Visszont tudom hogy csapvizet nem szabad nem vagyok hülye.. és amugy ha veszel koncetrátumot aminek ha a hátulján elolvastad keverni kell. meg rá is van irva hogy töményen nem szabad beleönteni autoba. keverni kell és rajta van hogy desztilált vizel vagy ioncserélt vizzel ami ugyanaz. és még rajta szokott lenni a keverési arány is az alapján hány fokos lesz. És nem tescos merővel mértem. hanem olyanal amit az autoszerelök is használnak. és nem csak én néztem meg vele hanem 2 haverom is. És az én autoim még nem láttak szerelöt mert magam csinálom hisz autoszerelönek tanultam. Tudom sokat változott az autoipar. Hissz nem egy autot szereltem már. Csak kérdeztem -60 bol mennyit kellene leengedni hogy -30 fok legyen. Jah és ez ami benne van nem tescos hütövízes löty amire rá van irva hogy -30 azt -10 kásásodik megfagy. És amugy is ha veszel tömény fagyálot azokor azok ilyen -72 fokig vannak max.
2019. jan. 7. 12:09
 4/4 anonim ***** válasza:

a műszered esélyes, hogy nem jó.

ha biztosra akarsz menni, veszel egy új bele való fagyállót, meg desztvizet, a régit teljesen leengeded és megflelő arányú keverékkel feltöltöd az egészet

2019. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!