Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízhatóságra, egyebekre a...

Megbízhatóságra, egyebekre a PSA (Peugeot, Citroen) autói vagy a Renaultok a jobbak?

Figyelt kérdés
Nyilván mindkettő olyan "franciás", de komolyan érdekelnének ha vannak ilyen jellegű tapasztalatok, vélemények.

2019. jan. 29. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Mondj konkrét típust. Arról el lehet mondani egy véleményt, de így általánosságban nem sok értelme van. Alapvetően, egyik sem gyárt rossz autókat, de nyilván vannak jobb és kevésbé jó konstrukciók. Nekünk van Citroen (C4 2008) is, Renault (Clio 2006) is. Egyikkel sincsen különösebben gond. Elég megbízható autók. Az meg hát ugye köztudott, hogy a Peugeotok dízelmotorjai híresen jók. Ha választani kellene, én vagy Renaultot vagy Peugeotot vennék, mert ezeknek sokkal jobban tetszik a formaterve.
2019. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Itt még hozzátenném azt, hogy a dCI vagy a HDI-motorok lehetnek a "jobbak"?
2019. jan. 29. 23:30
 3/14 A kérdező kommentje:
Nos igen, konkrét típusokat nem írtam, igazából feljebb írtam, hogy a dízelek milyenek lehetnek. Legfőképpen az érdekel. Megoszlanak a vélemények, de a dCi-t úgy vettem észre jobban szidják mint a HDI-t. Nekünk utóbbi van 1, de még olyan sok tapasztalat nincs.
2019. jan. 29. 23:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A benzinesekből egyértelműen a Renault a legjobb. Én még panaszt Renault benzinmotorra nem hallottam, saját tapasztalatból is mondom. Nagyon jók, az újabbakat is beleértve.

A DCI már nehezebb történet. Volt a 2.0 és 2.2 DCI, amelyek valóban trágyák, nem beszélve a 3.0 DCI-ről, ami valójában nem is Renault motor, de hozzájárult a rossz hírnévhez. Az 1.9 DCI viszont agyonüthetetlen. Az 1.5 DCI két táborra szakad: van aki imádja, más utálja. Nem alaptalanul, ugyanis rengeteg féle kivitele van, az első szériás erősebb verziók tényleg szarok voltak. A 65 lovas 1.5 DCI viszont 1 millió km-t is elmegy. Az újabb (10 évnél fiatalabb) 1.5-ösök már mind nagyon jók.

A PSA-nál létezik az 1.4, 1.6 és 2.0 HDI, mind egyaránt nagyon jó motorok, sok más gyártó is használta ezeket (Ford, Volvo például). A Citroeneknél is általában sosem a motorral van a baj.

2019. jan. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A HDI motorok örök darabok, nagyon megbízhatóak.

Ha berittyen a porlasztó, nagynyomású, az már gond, de ezek jól bírják hosszú ideig.

Nem úgy, mint a dci denso porlasztói, szivattyúi, amik szinte ledarálják magukat.

Vannak Bosch verziósok is, építik ezeket a motorokat sok másba is, mitsubishi, volvo, nissan, stb.

Azok nem a leggagyibb turbókat, üzemanyageállátást kapják, lásd F8QT motorok, a volvókban elmennek 500 ezret is, a renaultoknál kifekszenek elég hamar, ha nem figyel rájuk az ember. Lásd renault 19, ahol nem lehetett lehúzni a hengerfej csavarokat normálisan, meg gagyi vízcsöveket kapott, amik porladtak.

2019. jan. 30. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
22%
Vot a ferinek renója nem jó mindik csipokott minden bene
2019. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
PSA, saját tapasztalatom alapján.
2019. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A Master és Jumper, Boxer, Ducato esetében mi lehet a helyzet?
2019. márc. 2. 21:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem cégesként egy 15ös boxer 2.2 hdi van. Nem újként kaptam, kb 20ezer km-rel most pedig 114ezer van benne. Eddig a több mint 2 év alatt mióta nálam van a motornak "baja" egyszer volt. Adott dgy hibát a turbónyomásra, de el is múlt nem lett cserélve semmi, azóta se jött vissza. Illetve ami volt még nála hogy 90 ezernél a váltót lekellett venni mert a 2. fokozat szinkronja megadta magát. Különleges igénybevételt nem kapott, nem szoktam bántani (csak én hajtom)
2019. márc. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sokfelé járok vele, pályázok is, földutat is kap rdndesen. Bár az nem neki való. Olajat szereti csipegetni sztem újkorától. Pláne ha többet pályázok. A múltkor is 5000 km után kellett bele 0,5 liter.
2019. márc. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!