Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ganúsan olcsó a Jeep...

Miért ganúsan olcsó a Jeep Grand Cherokee terepjáró használtan?

Figyelt kérdés

2005, 2M forint??? Annyiért lassan már pofont se adnak...

Van ennek a típusnak valami spéci hátránya??


2019. febr. 1. 12:21
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat.
2019. febr. 3. 19:48
 22/22 anonim ***** válasza:

Na lássunk tisztán. Nem a Jeep-et drága fenntartani. hanem alapvetően minden ilyen luxusterepjárót. Szerintetek olcsóbb egy Touareget / Cayennet / X5-öt / ML-t szervizelni, gumizni? A lószart. Pont ugyan olyan drága fenntartani az összeset. Szóval nem a Jeep szar azért mert drága...


A vételárat tekintve, ugyan ennyiért, ugyan ilyen kora beli, fennt felsorolt autók is vannak. Szóval nem olcsóbb, mint a vetélytársai. Sőt, van aki Cayenne-t árul másfél millióért... és nem azért mert szar. Ezek azért kerülnek ennyibe, mert szinte eladhatatlanok. Nagyon kevesen mernek ilyen idős luxusterepjárót venni, pontosan a vele járó költségek miatt. Akinek van pénze fenntartani egy ilyet, annak van pénze ennél újababt is venni. Arról ne is beszéljünk hogy a böhöm motorok miatt, zabálják az üzemanyagot.


Ami a belteret illeti, az valóban elmarad az európaiaktól. Minőség az 0. De alapjában véve egy jó autó, és szerintem elég vad a megjelenése is. Akkori X5-nél például 100-szor szebb, de még néhány rondább Touaregnél is. Én rossz, meg szar autónak egyáltalán nem mondanám. És ennek van az SRT8 változata, ami teljesen más világ. Az odaverte az akkori összes terepjárót, csak mondom :). Lehet az M-es, meg AMG, meg Turbo S, legyorstult mindent, és brutálisan néz ki.

4,5 másodperc alatt tudta a 0-100 at! 10 éve. Hát az ma is egy elég komoly idő szerintem, még egy normál méretű autótól is, hátmég egy SUV-tól.


Őszintén mondva, horgászni szerintem nagy egy ilyen autó. Bemész egy erdőbe, meg sem tudsz vele fordulni. De ugyan ez igaz az összes többire is.

A terepjárási képességei tesztek alapján alulmaradnak a vetélytársakhoz képest. De lássuk be, a tulajdonosok nagy része ezt nem terepre veszi, hanem városba.


Ha mindenképp benzintemető terepjárót akarnék venni, én Cayennet vennék ebben az árban, vagy touareget. Ha 6-7 millió a keret, akkor az SRT Grand Cherokeet, nem kérdés.

Horgászni ennél kisebb autót vennék.


Végszó: ez az autó messze nem olyan rossz mint ahogy leírták sokan. Egy szóval jellemezve: amerikai.

2019. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!