Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Injektorosnál min lehet...

Injektorosnál min lehet állítani, hogy csökkenjen a fogyasztás, ha amúgy túl sok?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint túl sokat fogyaszt a motorom. Az adatbázis szerint, ahol még néztem, kb 10-15%-kal kevesebbet kéne fogyasztania. Yamaha TDM900-ról van szó amúgy.


Min kéne állítani, hogy erőcsökkenés nélkül kevesebbet fogyasszon?



2019. febr. 4. 12:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Csak ECU-ba lehet belenyúlni?
2019. febr. 4. 12:18
 2/16 anonim ***** válasza:

A teljesítményhez bizony üzemanyag kell. El lehet mindenhol szegényíteni a keveréket, valamennyivel biztos jobb lesz a fogyasztás, de annyival a teljesítmény is csökkenni fog. Az ECU-ba belenyúlni jó megoldás lehet, mert akkor meg lehet azt csinálni hogy csak részterhelésen kapjon kevesebb üzemanyagot, amikor kell akkor meg menyjen rendesen. De szerintem ezt a mérnökök akik tervezték gyárilag is így csinálták, szóval sokat nem valószínű hogy lehetne rajta optimalizálni. Meg ha lehetne is akkor ezt mindegyik motoron meg lehetne tenni, tehát akkor a többi is kevesebbet enne ettől, vagyis más miatt fogyaszt a tied többet. Inkább arra kellene rájönni, hogy miért.

Biztos hogy többet eszik? Azonos körülmények között történtek a mérések?

2019. febr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mostanában valamiért igen.


Itt az átlag, évjáratonként:

[link]


Itt az enyém:

[link] /2005/justitiae/828859


(Át lehet állítani L/100km egységre, balra fent "units")

2019. febr. 4. 12:47
 4/16 A kérdező kommentje:
2019. febr. 4. 12:48
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha lehet a fogyasztást egyáltalán csökkenteni így , akkor a számítógéppel kell bele nyúlni.

Úgy nem tudod mint a zsigulit, trabantot állítgatni.

2019. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az világos, de nem lehet valami egyéb hiba a jelenség forrása? Mostanában 6 liter körül fogyasztottam, pedig az átlag 5 liter körül szokott lenni, ugyanúgy főleg városi használat mellett.
2019. febr. 4. 12:59
 7/16 anonim ***** válasza:
Az 5 literes átlagfogyasztás is ilyen időben volt? Mert tél és nyár között elég nagy fogyasztáskülönbségek tudnak lenni (autóknál simán lehet +30-40% is télen).
2019. febr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Csak a többiekével tudom összehasonlítani, de van aki Angliában (mondjuk ott enyhébb az éghajlat) télen is simán 5 liter körül mér. Az enyém már akkor is 6 litert fogyasztot, amikor az átlag 15-20 fok körül volt (most összehasonlítottam a tankolásaimat az akkori budapesti időjárással). Utolsó tankolásnál 6,69 L/100 km volt, és ekkor az átlag is már 13 fokról 4 fok körülre hűlt.


De már akkor is 6-ot fogyasztottam, amikor még tök jó idő volt, tehát nem teljesen korrelál a kettő.

2019. febr. 4. 13:17
 9/16 veterán vas ***** válasza:

Ha jól értem 20°C-ban 6.liter, viszont 3°C-ban 6.65 liter a fogyasztást mértél.


Ezek szerint 17°C lehűlés, 6.5deciliter üzemanyag fogyasztás növekedést jelent.


KATASZTRÓFA!!! :)

2019. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a "főleg városi használat" leírásodat kellene bővebben kifejtened, mert simán lehet, hogy ahogy használod, az mellett ez egy teljesen normális érték.
2019. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!