Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtörtént már veletek, hogy...

Megtörtént már veletek, hogy elvesztettétek az uralmat az autótok felett? Hogy történt? Lett belőle baj?

Figyelt kérdés
2019. febr. 4. 22:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Kanyar után tükörjég. Árokba szépen lassan belefordult az autó (dobozos). A szélvédő se tört be, csak behorpadt a teteje.
2019. febr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Meg, túl gyorsan mentem be egy balos kanyarba, és jó autó lévén inkább túlkormányzott lett mintsem alulkormányzott. -> kb. 130-al lapjával érkeztem meg az út széli árokba. Egy darabig csúszott az autó oldalra, majd valamiben megakadt és pördültem vele kereken kettőt. Nekem nagy bajom nem lett, kicsit szédültem utána, valószínűleg közben a fejemet is bevertem mert az is fájt utána. Az autó totálkár, nem érte meg megjavítani.
2019. febr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
Szerencsére nem. Én túl óvatos sofőr vagyok, mindig betartom a kötelező sebességhatárt ( és jókat nevetek ha mögöttem őrjöngenek mert a kötelező 50 helyett nem megyek 110-el) és betartom a követési távolságot. Bár ennek nem sok értelme van, mert a sok idióta azt hiszi azért van távolság köztem és az előttem haladó autó között, hogy ő oda még beférjen.
2019. febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

Volt, Martonvásáron még sosem jártam, de akkor is akkor, amikor esett az eső, és akkora köd volt, hogy a látótávolság volt vagy 1 méter. A sggemben jött egy suzukis, a képembe világított, nagyon idegesített, mert előre meg nem láttam.

Az az útvonal utólág látva még nappal is veszélyes, tele van kanyarral, jelző táblák meg nincsenek. Sikerült is egy árokban kikötnöm, egy munkagép húzott ki. Suzukis "jófej" volt, még megkérdezte, segíthet-e....anyád. Mindezt 20-30km/h-val, gondolom a suzukis meg ismerte már a terepet, és ideges volt tőlem.

2019. febr. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Igen.

Az előttem menő szokatlanul lassan ment, városban olyan 25-30. Nem értettem, úgyhogy elkezdtem előzni. Na, ekkor megértetttem, hogy miért ment lassan. Jegesedés volt az úton, így az előzés közepén elkezdett kacsázni az autó. (Hátsókerekes autó, 0 elektronikával)

Mivel pont a másik kocsi mellett voltam és a szembejövő közeledett, muszáj volt döntenem: továbbgyorsítok vagy beleállok a fékbe. Szerencsére sikerült korrigálni a kacsázást, továbbgyorsítottam és visszatértem a sávomba. Úgyhogy végül nem lett semmi, de egy hajszálon múlt.

2019. febr. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Eles kanyar volt es egy hideg teli nap. Fagyos volt az ut de lassan mentem, ennek ellenere az eles kanyarban megpordult az autom az uton. Szerencsere nem jott szembe senki es az ut szelen levo fu megfogta az autot, nem mentem neki fanak.

Nagy ilyedseg volt hirdelen de egy hang sem jott ki a szankon, utana meg nevettunk az egeszen.

2019. febr. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Xi ker Eger úton a zöldhullamot imádom valaki 160+as tempóra lőtte be.

Hát ott egy csatorna fedél dobott meg. Még egy kicsit sikerült meg megfogni az autót de a végén már nem.


A gumi peremvedo lejött se a felni se semmi nem sérült.

2019. febr. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]


A nó azt állítja megcsúszott...

Félórával később jártunk arra, száraz volt az aszfalt.

2019. febr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Egy nagyobb jeges rész kanyarba... nem lett belőle baj,mert lassan mentem,sikerült az úton maradnom,de ami a lényeg volt,hogy szerencsére senki nem jött szembe :)
2019. febr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Idén januárban, havas hajnalon nem vettem észre az út szélét, így a jobb oldali kerekek lementek a hófödte aszfaltról.

Enyhe balra kormányzással próbáltam visszamenni az aszfalt (fölé), de nem sikerült, helyette elkezdett jobbra-balra riszálni az egész autó.

Így abbahagytam a balra kormányzást és inkább kiegyenesítettem, fék helyett pedig csak elvettem a gázt. Ezek hatására stabilizálódott a kocsi, visszaállt egyenes vonalú gurulásba, amit már sikerült fékezéssel állóra lassítani. Indulással már vissza tudtam balra kapaszkodni a havas műútra.

A poén az egészben, hogy elég ijesztő érzés volt az uralatlanság annak ellenére, hogy 30-40km/h-val haladtam az útról leszaladást megelőzően.

Szerencsére semmi baj nem történt.

2019. febr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!