Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Letezik olyan gps, ami meg...

Letezik olyan gps, ami meg tudja, hogy melyik savba alljunk be pl egy 4 savos korforgalom elott?

Figyelt kérdés
Par nap mulva indulok egy olyan utra,ahol meg nem jartam.Nincs sok tapasztalatom tobb savos korforgalmakban.Jo lenne ha a gps nem csak azt mondana,hogy hol kell elhagyni a korforgalmat, de segitene abban is,hogy melyik savba alljak be.

2019. febr. 4. 23:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%

Pontosan melyik országba készülsz?

Ha egy sima körforgalomról van szó (és nem körgeometriás csomópontról) akkor simán megtehetsz benne több kört is, a másodiknál már tudni fogod hogy mikor melyik sávba menj ki hogy szabályosan ki tudj belőle hajtani.

2019. febr. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
62%
A google maps nekem autópályán magyarországon szokta írni, hogy melyik sáv a jó.
2019. febr. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Olyan GPS-t autóba nem kapsz ami ilyen pontosan tudja a helyzeted. A miértek elég ködösek, elvileg biztonsági okai vannak, hogy ne lehessen például rakétákat stb vezérelni velük, de mezőgazdaságban viszont centiméteres pontosságú GPS-eket használnak.


Amúgy ha már említették a Google-maps ot, ha van ott utcanézet akkor érdemes rajta előre meglesni a környéket, sokat segíthet.

2019. febr. 5. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
#3 Nem is kell hogy ilyen pontosan tudja, elég annyi hogy írja/mutatja melyik sávban menj. Pl. nekem garmin van az mutatja melyik sávban kéne menni, hogy tényleg abban megyek-e azt nem tudja, de nem is kell hogy tudja.
2019. febr. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Be kell menni a külső sávba és majd esetleg utána beljebb.
2019. febr. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
Telefonra Waze vagy google maps.
2019. febr. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%

Jártál KRESZ órára??? Ott tanították a táblák értelmezését.

Szóval ha felnézel néha a GPS-ből, biztosan látni fogsz egy szép nagy táblát a körforgalom előtt (és máshol is), ami elég szépen tájékoztat, hogy mi merre van.


Amúgy hol van Magyarországon 4 sávos körforgalom???? Sokfelé jártam már, de ilyet még nem láttam...

2019. febr. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

a telefonra google maps mutatja melyik sávban menj. hosszab és külföldi utaknál egyébként is jobban tervez, nem visze el felderíteni mellékutakra, mint a waze.


#5: ezt próbáld meg az olaszoknál vagy spanyoloknál :)) le fognak dudálni mint a szart. ők tudják használni a körforgalmat, 6-8 sávos is akad.

alapvetően ha balra fogsz emnni akkor bentről kell indulni (belső sávokból behajtva a körforgalom belső sávjaiba), ha egyenesen akkor középről, ha jobbra akkor mehetsz a szélén. ne lepődj meg, van ahol.egyszerre 2-3-4 sáv hajt ki, és a kihajtás után kb azonnal eltűnik belőle 1 vagy 2.

2019. febr. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
igo jelzi
2019. febr. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8%

Igo, google maps, garmin

Ezekben biztos van sávasszisztens.

De nemcsak az alkalmazásnak kell tudnia, ha a hozzátartozó térképen nincsenek vagy pontatlanok sávadatok, akkor semmit nem ér.

Ezekben sem lehet 100%-ig megbízni, segítségnek jó, de elsősorban a táblákat figyeld.

2019. febr. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!