Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyira szabalyos (biztonsago...

Mennyira szabalyos (biztonsagos) az a korforgalom ami ket savosbol atmegy egysavosba?

Figyelt kérdés

A tortenet a kovetkezo: Egy ketsavos korforgalom elott a rossz (szelso) savba alltam ami nem oda vitt ahova szerettem volna. Ott amugy is rogton az elso kijaratnal el kellett hagynom a korforgalmat zarovonal miatt. Kep errol a bizonyos korforgalmi csomopontrol:


[link]


Ha megnezitek kozelrol a kepet, bal felol latszik a kepen hogy balfelol mar csak EGY savban kozlekednek az autok.


A lenyeg hogy mivel rossz fele mentem, kb 500 meter utan megfordultam es ugyanehhez a korforgalomhoz visszatertem, ahol abban a hitben voltam hogy ez ketsavos es batrabban belehajtottam (dudaltak ram). Elismerem hogy hibaztam, de azert ez sem semmi hogy ket savosbol egy savosat csinalnak "menetkozben" vagy gyakoriak az ilyen korforgalmak?


2015. okt. 2. 22:59
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:

ez nem így van

ha jól látom ez miskolcnál van Felsőzsolca felőli részén,e felett megy az m30as,igaz?


itt több út is torkollik bele valamint kerülni is lehet a korforgót attól függ merre mennél tovább.

a baloldali egy sáv az a belső sáv,a külső pedig nem egyszerűen megszűnik hanem azon mész ki miskolc felé.

tehát nincs olyan hogy egyszer csak 2 sávból 1 lesz.


[link]

2015. okt. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen miskolc. A te linkeden lathato egy sarga busz, na ott jottem utana visszafele abban a hitben hogy 2 savos lesz...
2015. okt. 2. 23:36
 3/11 dirtboy ***** válasza:

tehát zsolcáról érkeztél,én nem értem miért lenne kétsávos végig,egyből mellette ugye kihajtó van,ha nem akarsz ott kimenni ugyan úgy mint más körforgóban belső sávba hajtasz be.

utána a következő kihajtási lehetőséghez ami már miskolc iránya lesz addig meg eldöntöd hogy bent maradsz és vissza mész zsolca felé vagy ki húzódsz és akkor miskolc felé kihajtasz.

szerintem teljesen jó.

nekem inkább az arnóti körforgó nem tetszik ahol ha arnót felől hajtasz be és zsolcának mennél ki akkor olyan kevés hely van átsorolni hogy záróvonalon tudsz csak átmenni mert nincs elég távolság.

2015. okt. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na varj. Aki pl. tornyosnemeti felol jon, es zsolca fele akarna menni ebben a korforgoban, itt csak ugy tudna eljutni ha nem ter ki miskolcnak es atmegy a zarovonalon? Vagy a zarovonal megszunik bent a korforgoban vagy csak siman el van kopva?? Nekem ez komplikalt mar.... :S
2015. okt. 2. 23:57
 5/11 Bajer ***** válasza:
Itt úgy tűnik, hogy a 2 sávos útszakasz a körforgalom egyik felében ketté válik, a másik fele meg egysávos, tehát ez felemás körforgalom. Akkor csak az előjelző tábláról lehet tudni, hogy melyik sávban kell haladni még a körforgalom előtt, hogy a megfelelő irányba hagyd el a körforgalmat. Még sosem voltam pont ilyenben, csak olyanokban ahol a körforgalmat jobbról elkerüli egy útszakasz és a körforgalomból is lehet arra kanyarodni amerre a kerülőút visz. Nem rossz ez a felemás sem csak nagyon figyelni kell az előjelző táblát. Amúgy mindegyik körforgalom biztonságos mert legalább 40-re lassítják a forgalom tempóját.
2015. okt. 3. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Újabb példája annak, hogy az autóvezetők nagy részének a fejébe már nem fér bele a szimpa körforgalomnál bonyolultabb helyzet értelmezése. Budaörs után Tatabánya felé vannak cifrább körforgalmak is. Aki nem bemagolta a kresz teszt válaszokat, hanem megtanulta értelmezni a közlekedési helyzeteket, az gond nélkül használja. Ők vannak kevesebben. A többiek azt sem tudják hol vannak, mit csinálnak, meg az a folytonos vastag fehér ott a kocsival párhuzamosan miért is van felfestve az aszfaltra.
2015. okt. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"na ott jottem utana visszafele abban a hitben hogy 2 savos lesz..."


Erre mondta nagyapám, hogy hinni a templomban kell! A többit már leírta a 6. válaszoló.

2015. okt. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Odafelé ki van táblázva, melyik sáv merre megy. Visszafelé... Nos, aki nem tud különbséget tenni egy és két sáv között, az adja le a jogosítványát.
2015. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%

És ilyemberek kőzlekednek mellettünk...


A Shell kútnál van fent egy tábla, hogy melyik sáv hova megy. Te tudod hogy merre kell menni és abba a sávba kell haladnod.


Ha mégsem látnád meg, akkor mik is a 2sávos körforgalom szabályai? A külső sávba akkor sorolunk ha az első lehetőségnél kimegyünk. Nem az elsőn megyek ki? Akkor a belsőbe megyek...


Előfordul kivétel, ahol a szélsőből a 2. kijáraton is ki lehet menni, de ott orbitális nagy tábla mutatja. Viszont ilyen esetekben a belsőből is ki lehet menni egyenesen.



Ilyen emberek miatt lett 1sávos a 11-es út és M0 kereszteződése....

2015. okt. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

" A külső sávba akkor sorolunk ha az első lehetőségnél kimegyünk."


Ebben latod te is tevedsz, kulsoben NEM KOTELEZO kimenni rogton az elsonel.

2015. okt. 3. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!