Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vékonyabb olajtól lehet...

Vékonyabb olajtól lehet nagyobb kartergáz?

Figyelt kérdés
Swiftbe (2000.évj) raktam 5w-40 -es olajat, a szokott 10w-40 helyett. Azt vettem észre, hogy 6e km alatt kicsit fogyott belőle minimálisan. Az előtt soha...és kicsit több a légszűrő házban a kartergáz kicsapódás. Lehet összefüggés?

2019. febr. 6. 08:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben nem jó az ha több ezer kilométer alatt nem lehet semmi olajfogyasztást észrevenni. Mert nincs olyan motor ami nem fogyaszt olajat. A csökkenés azért nem látszik mert az olaj hígul a sok relatíve rövid út alatt. Ilyenkor nem melegszik fel megfelelően az olaj, tehát nem párolog ki belőle az üzemanyag és a kondenzvíz, no meg a párolgási veszteség is elhanyagolható. Hosszabb autópályázásnál (2-300 km) aztán kiderül az igazság, ott hirtelen tud nagyot esni a szint. Az arcra meg kiül a döbbenet.

Tehát kérdező, aggodalomra nincs okod, 6000 km alatt még 1 liter olaj "eltűnése" is teljesen normális dolognak számít.

2019. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Nem fogyott sok, talán ha 1 deci... a max jelzés alatt volt kicsivel, én mindig hajszál pontosan max.-ra rakom.
2019. febr. 6. 15:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Régi Swift-be én is 5W40-es olajat teszek. 10.000 km alatt max-ról minimumra megy le a szint, utántölteni elég az, ami az olajcsere után marad a flakonban. Légszűrűház picit olajos, de "kell" is oda annyi, a magasabb fordulattól szerintem természetes. Gyakran megyek 130 környékén, meg pörgetem ha kell, nem váltok el már 2000-nél.
2019. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!