Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek van szembetűnő...

Szerintetek van szembetűnő különbség a férfiak és a nők autóvezetési szokásai, stílusa között?

Figyelt kérdés
2019. febr. 6. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim szerint semmi, azon kívül, hogy átlagosan a nők kevesebbet vezetnek, így a férfiaknak általában több a rutinja. De a sztereotípiák szerintem nem igazak, a vezetési stílus személyiségtől, tehetségtől és rutintól függ, nem az illető nemétől.
2019. febr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
A nőknél azt vettem észre, hogy nem úgy váltanak, ahogy a szituáció megkívánja, hanem ahogy megtanították nekik. Például ha nekik az az elvük, hogy 2500-nál felváltanak, akkor az istennek sem húzatná tovább az autót, még előzés közben is felvált inkább. Nem szeretnék általánosítani, de ez a tapasztalatom, akik mellett ültem. Illetve tükörből egy sem tud parkolni, tolatni, ami még kiváltható a hátranézéssel, de centizni, vagy tökéletesen egyenesen beállni valahova így nem lehet. Aztán vannak kivételek, speciel az én feleségemre egyik sem illik, ő profin vezet, de inkább ő tartozik a kivételek közé, mintsem általános lenne. Aztán a férfiaknál is láttam egy-két érdekes példát...
2019. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A nők sokkal kevésbé előzékenyek.

(Pl. ha sávot akarsz váltani, akkor a legtöbb nő nem fog beengedni, hanem még gázt is ad, nehogy be tudj menni elé.)

Persze ez csak egy általánosítás, vannak ellenpéldák bőven.

2019. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érezhetően nyugodtabbak. Bár lehet, hogy csak nyugodt egyénnel utaztam eddig, idegbeteggel még nem...
2019. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy ez nemtol fugg.

A felegem eleg agresszivan vezet, kozel megy a masik autohoz.

En inkabb nagyobb tavolsagot tartok mert volt mar olyan hogy valaki hirtelen lefekezett elottem.

Parhuzamos parkolas nem megy neki, bar nekem sem az erossegem de megcsinalom.

2019. júl. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Barnabas333 ***** válasza:
Én azt vettem le, nőknél nagyon ritka az arany középút. Vagy félénk és kicsit ügyetlen vagy Forma-1 száguld, hirtelen fékez le minden kocsi mögött. És tényleg nem figyelnek a másikra, nő még az életben nem engedett be. Pedig 19éve vezetek. Szerintem ez nem bunkóság, hanem ők a koncentráció mellett erre már képtelenek...42f
2019. júl. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán az extrém gyorshajtó kevesebb a nők között és a felelőtlenül előző. A többi sz/rságot ugyanúgy csinálja mindkét nem.
2019. júl. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!