Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelők akik alkalmazotta...

Autószerelők akik alkalmazottak? Saját felszerelést kell használnotok vagy a cég biztosítja a dolgokat?

Figyelt kérdés

Külföldi fórumon annyit mondtam hogy szerintem ha alkalmazottként megy valaki autószerelőnek egy céghez, akkor a cégnek mint minden más munkahelyen biztosítani kéne a munka ellátásához szükséges eszközöket.

Erre mindenféle fsszopónak meg gcinek lettem szólítva, de azt nem magyarázták meg hogy miért, csak el lettem küldve a büdös pcsába a szakmabeliek által.

Kiváncsi vagyok hogy magyarországon ez hogy megy? Ha jelentkezik valaki egy autószerelő állásra egy céghez akkor elvárják hogy becuccoljon?


Aki ebben dolgozik világítson már fel.


2019. febr. 7. 13:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Nyílván ha valakinek saját műhelye van az más történet.
2019. febr. 7. 13:07
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy belekotyogok, nem vagyok szerelő, de ismerősöm dolgozik márkaszervizben alkalmazottként. Ott fel sem merült, hogy a dolgozóknak kellene megvenni a méregdrága gyári diagnosztikai szoftvereket, célszerszámokat, vagy egyéb eszközöket. A cég biztosítja.
2019. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 D. Brasco ***** válasza:
100%
Azért az kemény lenne hogy felvesznek egy műhelybe majd az első napon viszed a kis szerszamoskádádat azt elkezded kipakolni belőle a sajat 17-es villácskulcsodat meg az egyéb speckó szerszámokat,diagnosztikai eszközöket stb.......legalabb annyira életszerű,mint ha csak úgy mehetnél el buszsoförnek hogy van egy buszod!
2019. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is ugyan ezt mondtam. De ezek szerint amcsiba más a felfogás. És nem kell nagy ész ehez a munkához, mert csak ki lettem nevetve meg trágár szavakkal illetve.


De szerintem ha saját holmikkal dolgoznak egyedül akkor valójában nem sokat tesz az egészhez a cég. Max a helyszínt meg a nehéz gépeket (nagy emelők) biztosítja.

Kicsit kihasználásnak élném meg hogy a havi fizum nagy részét a cégre költsem szerszám formájában. Akkor is ha papíron az enyém, de a cég érdekében használódik.

2019. febr. 7. 14:27
 5/10 A kérdező kommentje:
A nem kell nagy észt azokra értettem akikkel a szóváltásom volt. A normál autószerelőknek továbbra is minden tiszteletem.
2019. febr. 7. 14:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy az USA-ban valóban úgy van, hogy saját szerszámokkal érkezik a delikvens a céghez dolgozni. Hogy külföldön ez még mennyire gyakorlat máshol, azt nem tudom.

Egy biztos, hogy így vigyázni fog a szerszámokra a melós, hisz a sajátja.

2019. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még egy dolog kiegészítésképp: USA-ban a kiváló minőségű szerszámok még mindig csak feleannyiba kerülnek, mint nálunk.
2019. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Itthon, ha megvan a kellő szakértelem, és ráadásul a szükséges szerszámok is megvolnának, ki menne el alkalmazottként másnak dolgozni?

Az a jellemző, hogy azért dolgoznak alkalmazottként, mert nincs megfelelő szerszám, és műszer készlet a fusizáshoz, illetve még lehet a szakértelem is hiányos (a főnök megmondja mit csináljon, de egyedül nem jönne rá, mi a hiba)

2019. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Régebben a maszeknál csak a műhelyfelszerelést használtuk, nem volt külön saját szerszám, de itt csak 2-3 ember dolgozott.

A nagyobb cégeknél is a cég adta a szerszámokat, de egy zárható kocsit kaptunk mellé és mi feleltünk értük. Ha eltűnt valami ki kellett fizetni, vagy pótolni kellett valahonnan.

A speciális szerszámokat pedig a raktárból adták ki névre szólóan, ameddig szükséged volt rá.

Ma már saját szerszámom van, nem is dolgozom vele csak magamnak :)

2019. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam kisebb maszeknál is, majd szakszervizben is, a szerszámokat mindig a cég biztosította, meg nem is hallottam olyan cégről ahol nem így működött a dolog.Akkor már majdnem ott vagy, hogy bérelhetnéd is a helyet, és dolgozhatnál a saját szakálladra. De ha tegyük fel saját szerszámmal dolgoznál alkalmazottként, akkor a műhelynek is olyan kialakításúnak kell lennie, hogy ezt lehetővé tegye. PL elkülönített szerelőállások. Egy autón egyszerre csak egy ember dolgozhatna. Vicces lenne, ha ketten nekiállnátok egy autónak, mindenki hozná a cókmókját, összekeverednének a szerszámok, a végén azt se tudnátok, melyik kié. Arról meg nem is beszélve, hogy fél szemedet mindig a szerszámos kocsin kéne tartanod, nehogy lába keljen valaminek :)
2019. febr. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!