Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Xenon lámpás autón fényszórójá...

Xenon lámpás autón fényszóróján hogyan lehet javítani?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy 2002-es Audi A3-at, ami Xenon lámpás. De valami eszméletlen pocsék. A régi 3-as Golfommal is jobban láttam éjjel, mint ezzel. Elvittem a szerelőmhöz hogy állítsa be és mondja meg hogy ha valami baj van vele. Minimálisan kellett rajta állítani, de nem lett jobb, és annyit mondott hozzá hogy neki is volt ilyen autója, gyárilag sem volt jobb (tehát nem hibás az enyém). Szerintetek hogyan lehetne javítani rajta? Egyrészt ami zavar, hogy nagyon erős a határvonal a látóhatárnál (32 méterre az autótól még nem látom hogy van-e gyalogos az úton, 30 méterre meg már tökéletesen, ezek példa távolságok voltak), másrészt a közeli részen sem valami erős a fénye.

Éjjel nem merek vele 90-el se menni, mert bár a távolsági fényszóró remek (tippre elvilágít vagy 200 métert), de ha valaki jön szembe akkor muszáj tompítottal mennem ami tényleg alig világít előre. Kipróbáltam hogy 90-es sebességnél fényszóróval kinéztem egy táblát az út szélén, visszakapcsoltam tompítottra és amikor azzal megláttam az oszlopát akkor vészfékeztem. Túl csúsztam a tábla vonalánál, tehát a féktávolság ekkora sebességnél már nagyobb volt mint a látótávolság.



2019. febr. 7. 14:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Búra nem matt?
2019. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Csak egy nagyon kicsit, közvetlen közelből nézve látszik csak, sokkal mattabbakat is látni az utcán.
2019. febr. 7. 15:00
 3/20 anonim ***** válasza:
12%
Ajánlanék pár kitűnő szemorvost!
2019. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Miért is? Eddig akárhány autóban ültem, mindegyikben jobban láttam éjjel. (A Golfot 1 hete adtam el.)

Lehet hogy valami gagyi hamisítvány Xenon van benne és azért ilyen rossz?

2019. febr. 7. 15:08
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a projektor lencséje már bemattult, beopálosodott vagy csak poros. Az izzó is elöregedhet egy idő után.
2019. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 D. Brasco ***** válasza:
100%
Milyen színű az izzó fénye??Fehéres kékes vagy inkább rozsaszínes?
2019. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Valszeg túlságosan lefele világít, első körben àllítsd feljebb.
2019. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

7-es feltételezi hogy komplett hülyevagy

Ez hízelgő😂

2019. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
17éves régi projektor, csodát ne várj tőle. Fényszóró csere vagy szeged [link]
2019. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te valószínű felfelé világító lámpás autóhoz vagy szokva.

Xenon lámpás autónál olyan éles a határvonal, hogy az enyémnél vonalzóval meg lehetne húzni a határt.

A 32 méter erős túlzás.


Tompított lámpával, halogén izzóval te úgy láthatsz 80-100 méterre előre, ha fel van tekerve a lámpád, ami a szembejövőt vakítja.

Mostanában nem találkoztam olyan halogén lámpás autóssal, akinek a lámpája nem vakított volna.

A gyári xenon lámpába meg direkt belenézve sem vakít!

2019. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!