Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonom miért csak 50-nel...

Krómgyűrű kérdése:

Simsonom miért csak 50-nel bír menni?

Figyelt kérdés
S50N-es motorom van, kivan belőle szedve minden n-es fojtás, elől 14-es lánckerék van. Azonban kicsit vállas a henger. Ezek miatt lehet ez az oka?

2019. febr. 10. 12:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Meg lett fúratva most már. 60 km van benne.
2019. febr. 17. 17:06
 12/14 A kérdező kommentje:
Már 105 km van benne, 35-40-nel járkálok vele, de egy kicsit csörög a motor, pontosabban a hengernél hallom. Mi baja lehet?
2019. febr. 21. 17:26
 13/14 anonim válasza:
Üdv! Az 50km/h küszködve nem normális dolog! Nekem S50B-m van, és simán megy kb. +65km/h-t! Ha vállas a henger az már baj lehet, mert csökken a kompresszió, gyengül a motor! Nekem is ez volt, el is vittem furatni, csak hogy nekem a "szakik" el is cseszték a fúrást! Aztán 2. alkalommal már egy sokkal kifinomultabb helyre vittem, ahol gyönyörűen megfurták! +új dugó, gyűrű stb! Ha furcsa hangok jönnek a hengerből az több minden is lehet! Pl. nekem mikor elcseszték akkor volt ilyen, mert körömnyi bevágások voltak a hengerbe és csiszolta a dugót! Vagy lehet, hogy csak kopnia kell! De lehet, hogy már szimering cserére érett, vagy a karbit kell csak kipucolni vagy állítani rajta, mert nem jól adja a naftát és azért gyenge! De szerintem ha megfuratod veszel bele új dugót gyűrűt, akkor menni fog az! A Simsonok, MZ-k érzékenyek a hengerre: váll, karcolás, karmolás stb.! Ha mégsem henger, akkor érdemes kicserélni a tömítéseket is mert lehet hogy falsot szív! Ami még ki tud cseszni az emberrel az a gyertya pipa! Nem is gondoltam volna, de van bennük valami zavarszűrő ellenállás, és mikor az elszaródik, akkor nem jól ad szikrát! De lehet hogy gyertya hézagon kell állítani! Nekem ilyesmikkel volt gond! Remélem tudtam segíteni! :)
2019. okt. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)

Igazából már van benne 800 km fúrástól tekintve, szóval megyeget. Kihúzattam, mert kíváncsi voltam a végsebességére. 63 km/h. De azt nem bírná hosszabb távon. Eleve szitál a motor kormányostul. De ez azért van, mert az első felni kapott egy padkát, aztán van benne pár gödör.

A 40-50 km/h-t szereti utazósebességnek. Gondoltam veszek rá egy 15-ös lánckereket előre, ezzel hátha nagyobb lesz a sebessége, illetve a jelenlegi kipufogó "ki van herélve" és tiszta lyuk, fújja a füstöt minden hol.. Sajnos így kaptam kézhez a motort.:/

2019. okt. 2. 05:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!