Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel fog nőni az új és...

Mennyivel fog nőni az új és használt autók ára egységesen?

Figyelt kérdés

Elsősorban árral kapcsolatos a kérdésem, ezért itt tettem fel. Most jelentették be, hogy a nagycsaládosok 2.5 millió forint támogatást fognak kapni autóvásárlásra.

Az árnövekedésre ezeket az okokat látom:

A kereskedők (használt és újautó kereskedők is) élnek majd a lehetőséggel és beépítik az áraikba.

Már most sokan a későbbi áremelkedéstől tartva előbbre hozzák az autóvásárlást, ezért kereslet növekedés lép fel, ami az árakat is emeli.

Visszafogó tényező, hogy a külföldről hozott autó árakon ez nem fog változtatni és még többen fognak külföldi használtat hozni.

Kérdés még, hogy a 2.5 millió támogatást mire lehet majd felhasználni. Csak új autóra, vagy használtra is? Ha használtra, akkor külföldi autóvásárlásra nyilván nem.

Feleim, okoskodjunk kicsit, hogy mi várható.



2019. febr. 10. 16:46
1 2
 1/19 anonim válasza:
65%
3 629 298 Ft-tal.
2019. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem potyogtatja a pujákat az már autót se tudjon venni, nem csak házat...
2019. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Új autókra nem valószínű, hogy kihatással lesz azért valljuk be, aki 2.5 millió támogatást fog kérni az nem valószínű, hogy egy 6-7 milliós szalonautóban gondolkozik. Az viszont kérdéses, hogy használtra is jó lesz-e mert ha igen, akkor azoknak az ára biztos megdobódik majd.
2019. febr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Erre nem vennék mérget. Fel fogja venni a 2.5 milliót az új 25 milliós terepjáróban gondolkozó gazdag családanyuka is, mert annyit is spórol (nem is hibáztatom érte).
2019. febr. 10. 16:56
 5/19 anonim ***** válasza:
Azért ha jól tudom, egy bizonyos fizetés felett ezt nem igényelheted akkor se ha nagycsaládos vagy. Ergó, aki 25 millás BMW-ben gondolkozik annak nem fognak adni, mert amúgyis kiemelkedő a fizuja.
2019. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy van-e ilyen felső határ. Annyit tudok, hogy a mozgássérülteknek nem volt az autóvásárlási támogatásra ilyen megkötés. Lazán kapcsolódik, de úgy tudom, hogy a CSOK lakásvásárlásnál sincs felső határ, de ebben nem vagyok biztos.
2019. febr. 10. 17:01
 7/19 anonim ***** válasza:
Ezt én se tudom, így nem foglalok benne állást. Viszont akkoris kétlem, hogy pont azok fogják tudni igényelni, akik amúgyis drága autót akarnak. Ez tényleg inkább a használtautó piacot és az esetleges alsó kategóriás új autók árát dobhatja meg.
2019. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Százezrével állnak a tízen-éves használt autók a kereskedésekben, azokat nem érinti ez a tervezet, sőt az egész társadalomra nem jellemző a "nagycsaládos", akikre meg igen, azoknál meg az önrész lesz kevés az ilyen kedvezmény kihasználásához.


Nem ismerem a részleteket, de gyanítom, hogy lesznek ebben a rendszerben is jócskán csapdák, hogy tömegek ne tudják azt igénybe venni.

Ott van példának a mozgáskorlátozottak számára igénybe vehető támogatás:

1 - Adnak 600ezret használt autó vásárlásához, de az autónak 5 évnél fiatalabbnak kell lenni (vagyis legyen 2milliója autóra annak, aki a kedvezményt igénybe akarja venni)

2 - 1 millió forintos kedvezményt adnak új autó vásárlására, de az csak Suzuki lehet, amit csak a kijelölt kereskedésekből vásárolhat meg. (ugye itt is kell némi zsebpénz, alku nincs. Márpedig az autó szalonokban jellemzően elég jól lehet alkudni, ha valaki új autót vásárol. Nyilván nem az alsó árszegmensekben, de a drágább darabok árából igen jelentős kedvezményeket adnak a forgalmazók)

Ennek az az eredménye, hogy a támogatás igényelhető, de igen kevesek élnek vele, pontosan azok nem tudják igénybe venni, akik valóban rászorulnak.

Valami hasonlóra számítok a nagycsaládos kedvezmény esetében is.

Pénzt adnak, csak egy beváltható utalványt, amit csak a kijelölt kereskedésekben lehet beváltani, záros határidőn belül, alku nélkül.

2019. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nyilván ez is meg lesz oldva, ahogy az überBMW-k járnak zöld rendszámmal. Szóval kár arra gondolni, hogy lesz felső határ.
2019. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az gondolom ebben az esetben egy cseppet sem diszkriminatív, hogy aki nem gyártja sorozatban a pulyákat, mint a ci... nyulak, az kb dögöljön meg, vagy húzzon el ebből az országból, különben fizessen több adót, fizessen többet a lakásért, most már az autókért is...
2019. febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!