Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel fog nőni az új és...

Mennyivel fog nőni az új és használt autók ára egységesen?

Figyelt kérdés

Elsősorban árral kapcsolatos a kérdésem, ezért itt tettem fel. Most jelentették be, hogy a nagycsaládosok 2.5 millió forint támogatást fognak kapni autóvásárlásra.

Az árnövekedésre ezeket az okokat látom:

A kereskedők (használt és újautó kereskedők is) élnek majd a lehetőséggel és beépítik az áraikba.

Már most sokan a későbbi áremelkedéstől tartva előbbre hozzák az autóvásárlást, ezért kereslet növekedés lép fel, ami az árakat is emeli.

Visszafogó tényező, hogy a külföldről hozott autó árakon ez nem fog változtatni és még többen fognak külföldi használtat hozni.

Kérdés még, hogy a 2.5 millió támogatást mire lehet majd felhasználni. Csak új autóra, vagy használtra is? Ha használtra, akkor külföldi autóvásárlásra nyilván nem.

Feleim, okoskodjunk kicsit, hogy mi várható.



2019. febr. 10. 16:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Miért nőne az új autók ára?
2019. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11#

Nem lesz semmiféle árfelhajtó hatása, nem tudják a kedvezményt tömegek igénybe venni, a már annak is örülni fognak a kereskedők, ha csak néhány plusz eladásuk lesz.

Annyi lesz a változás, amit már említettem: kijelölt kerekedésekben lehet beváltani az utalványt, és nem lehet további kedvezményt kialkudni.

2019. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én pontosan tudom, hogy nem fog nőni az ára, azért, mert lesz talán pár ezer ember, aki országos szinten igénybe tudja majd venni, és az semmit nem befolyásol a magyar piacon. Különben is diszkriminatív lenne az áremelés azokkal szemben, akiknek nincs vagy csak 1-2 gyereke van.
2019. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
#13: Érdekes, a CSOK egyedülállók felé is megnyomta az ingatlanárakat. Nincsenek beárazva, hogy gyerek nélkül 10 millióval olcsóbb ugyanaz a ház...
2019. febr. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2019. febr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam, hogy csak az új és hétszemélyes autókra jár max a támogatás, szóval a hasznaltautókat 100%, hogy sehogy nem fogja érinteni.
2019. febr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Utólag kiderültek a részletek. Akkor csak az érintett autók áraira lesz hatással. De mi lesz, ha majd kiterjesztik az 5 személyes autókra is a támogatást? Ez véleményem szerint elképzelhető, ha a jelenlegi korlátozások mellett nem hoz majd elég népszerűséget az intézkedés.
2019. febr. 12. 09:43
 18/19 A kérdező kommentje:
OFF, de ha a lakások esetében is megkötnék, hogy kizárólag csak a 3 szobás, vagy nagyobb lakásokra vonatkozik a lakástámogatás, akkor az az ingatlanpiaci árakat sem bolygatná meg. Elvégre egy nagy család nem lakhat garzonban, de még 2 szobás lakásban sem. Vagy van már ilyen megkötés?
2019. febr. 12. 09:46
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nem tudok róla hogy lenne.


Viszont eljött a 7 személyes, zöld rendszámos XM6-osok kora...

2019. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!