Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Foglalózni szeretném egy...

Foglalózni szeretném egy barátom bmw jét de ugye ő minden nap használja ha pl összetöri és nemtudja visszaadni a pénzt akkor mi a helyzet pereskedés? Járt már valaki igy?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne menj bele ilyen helyzetbe.

Foglalózott autót már nem használunk, mert ha történik valami akkor problémás a szitu.

Jogilag egyébként tiszta a helyzet, ha a lefoglalózott autót a barátod nem tudja a szerződés szerint a birtokodba adni, akkor a foglaló dupláját kell visszafizetnie neked.

A kérdés hogy hogyan juthatsz a pénzedhez... az a baj hogy a per sem garancia, az nagyon szép hogy megítélik neked a pénzt, de ha nem tud fizetni és behajtani sem lehet tőle akkor sütheted...

Szóval tegyétek le az autót, ha már megegyeztetek rá és le lesz foglalózva. Vagy vegyél autót máshonnan.

2019. febr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyenbe ne menj bele!
2019. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De ha megvan a kinézett kocsi akkor minek foglalózol meg ilyenek? Megírjátok az adásvételit, és azonnal elhozod.
2019. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én se értem , ha megakarod venni , ő meg eladni akarja akkor csapjatok egymás kezébe.

Kapja a pénzt , te meg az autót és meg van oldva.

Felesleges bonyolítani.

2019. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj, nem értitek... Vérpistikének kell a béjemvé, mer' csak a béjemvé a jó ótó, attú' jobb nincsen is, de píz az nincsen rá. Majd egy olyan 2-3 hónap múlva, ha addig a fizetésbű' összerakom meg el tudom adni aztat a Magnat mélynyomót. De lefoglalózom mán a Miska ótóját, mer' az menő, olyat akarok én is. Van rajta nagyfelni meg benne a nagyzene, minden. Még alu váltógomb is van. Miska meg addig járkál vele, mer' neki a béjemvé munkaeszköz, pörgeti vele a bizniszt.

Ha a foglalózást okiratban is rögzítettétek, akkor az történik, hogy a szerződést, aminek biztosítékaként átadtad a foglalót, az eladó saját hibájából nem tudja teljesíteni, tehát vissza kell adnia neked a foglalót (részletek a Ptk.-ban, hadd ne idézzem, megtalálod). Pereskedés akkor lesz belőle, ha ő ezt nem akarja megtenni.

2019. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor vedd meg, mikor oda is adja neked.
2019. febr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ös te egy igazi bölcs ember vagy és mivan ha bmw? nem mindeggy milyen autó tetszik.....ez egy full magyar felfogás ha az ember bmw-t akar azmár menősködés és igazad van azért foglaloznám le mert nincs pénzem jelenleg de a havi 2500-3000euros fizetésemből pikk pakk ősze jőn...de lebeszéltem magam a foglalásról igaz egy jó állapotu kocsirol van szó és ha más addig elviszi előlem bánni fogom de ugye amint irtátok bármi megtörténhet és futkozhatok magyarországra ezmiatt
2019. febr. 13. 13:45
 8/8 A kérdező kommentje:
jah és nem magnat van a kocsimba hanem DLD
2019. febr. 13. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!