Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 25-30 évesen 5-6 milliós...

25-30 évesen 5-6 milliós autókkal. Miből?

Figyelt kérdés

Álmom nekem is, hogy egyszer majd egy szép, elegáns autóm legyen, viszont sajnos idehaza nem hiszem, hogy valaha is valóra tud válni ez az álom. Mérnökként dolgozom, de valahogy így sem tartom valószínűnek. Viszont sok olyan fiatalt látok, akiknek ez megadatik. Mégis hogyan? Szülők, örökség, vagy az addigi pénzük mind elköltötték egy autóra?


Személy szerint én nem költeném el az összes pénzem egy valamire, és csak akkor költenék egy drága autóra, ha már bőven van miből. És amúgy is lennének elsőbbséget élvező dolgok, amire a pénzt tudnám költeni. Ez lehet csak az én felfogásom.


De mégis miből telik egyes embereknek ilyen "fényűző" életre?


(nem irigység, csupán csak érdekel)



2019. febr. 12. 16:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
Szülők, hitel, szerencse.
2019. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
58%

Azért NORMÁLIS szakmával (Direkt nem diplomát írtam!), ez nem akkora mutatvány.

Főleg ha nem baromságokra, mint pl. 250 centis TV, meg ÁjfosXXRózgoldedisünre veri el valaki a pénzt.

2019. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Úgy gondolom én is hog egy normális szakmával a kezében nem nehéz az embernek, mérnöki diplomával meg végképp nem kellene gondot okoznia
2019. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

Osztom az előzőek véleményét.

Ők másképp priorizáltak mint te, ahogy mondtad is: a megtakarítást erre költötték. Te majd csak a feleslegből akarsz venni, amivel nincs gond, de nagyon könnyen belátható (csak a négy alapművelet ismerete szükséges hozzá), hogy emiatt neked csak később fog sikerülni.

2019. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Négy alapművelet?
2019. febr. 12. 16:58
 6/28 anonim ***** válasza:
23%

Mérnökként illene ennyi pénzt összeszedni 25-30 éves korodra. Ha végzel az egyetemen 21-22 évesen és esetleg gyakornok is voltál valahol, akkor nem lehetetlen nettó 300 körüli fizetéssel kezdeni. Persze függ attól milyen mérnök, gépész, villamos, informatikus, simán kereshet ennyit. Ha mondjuk környezetmérnök vagy azzal se lehetetlen, de a fentiekkel egyszerűbb jól elhelyezkedni. Na most ha 22 évesen kezdesz havi 300-ért dolgozni az évi 3.6 millió, 25 éves korodra összesen 10.8 milliót keresel, 30 éves korodra 28.8 milliót. De ebbe nem számoltam bele, hogy a fizetésed emelkedik, ahogy tapasztaltabb leszel. Szóval én végig a pályakezdő fizetéseddel számoltam. Ha egy ilyen fizetés harmadát elrakod (200-at költesz csak havonta), akkor 30 éves korodra 9.6 millió forintod lesz félretéve, amiből bőven kijön az 5-6 milliós autó.


De igazuk volt a jó szakmákkal is. Egy jó asztalos, villanyszerelő, szobafestő stb még többet is kereshet mint egy mérnök. Még ha nem is vagy vállalkozó, alkalmazottként se nagyon keresnek kevesebbet 1500-2000 forintnál óránként.


Szóval 30 évesen 5-6 milliós autót venni nem fényűzés. Persze kinek mi a fontos. Ha valaki előbb lakást/házat, gyereket szeretne azzal sincs gond, max később lesz olyan autója amilyet kinézett magának, prioritás kérdése.

2019. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%
28 vagyok 5 éve dolgozom, jelenleg 450 ezer forintos fizetessel, ha az lett volna fontos, lehetne 6 millios autom, persze tobb eszem van annal mintsem ilyenbe "fektessem" a pénzem
2019. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%

"És amúgy is lennének elsőbbséget élvező dolgok, amire a pénzt tudnám költeni. Ez lehet csak az én felfogásom."


Ezzel a felfogással nem is lesz jó autód, szép házad, stb. Sok ilyen embert ismerek, hogy rengeteg a pénzük, de jajjj, nem költök az autóra, meg jajj, nem költök a házra... Aztán a pénzzel a zsebükben járnak egy szakadt Swifttel, meg egy kétszóbás tömbházban.

Amúgy meg számtalan forrás lehet: örökség, apa pénze, anya pénze, apa autója, jó fizetés, külföldi fizetés, befektetésből származó pénz, maffia, lopott autó, stb.

2019. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%

Simán lehetséges ha van egy relatív jó fizetése és megfelelő háttere. Vagy csak másak a prioritásai.


Csak magam nézve:


3 éve dolgozom. 350 ezret keresek, éves bónusszal közel 400 ezret. Ennyi idő alatt lett 7,5 millió megtakarításom, mindamellett, hogy amit akartam azt megvettem, kifizettem (Diákhitelek, fogászati kezelések, kerékpár, telefon, jogsi, stb). Ha spóroltam volna akkor akár több is lehetne kb 1 millióval.


Ráadásul én még rossz helyzetben is vagyok, mert lakás híján elmegy egy vagon pénzem albérletre, utazásra. Ismerőseimnek, saját lakásuk van/volt. Mellettük egy albérlő társ aki gyakorlatilag állja a rezsi költségét. Nekem erre is elment az évek alatt több millió forint. Csak az elmúlt 3 évben 1,5-2 millió forint. Aki otthon él ezt is félre teszi.


Ha szerencsésebb helyzetben lennék és nem nulláról kellett volna építenem az életem, akkor most 10+ millióm lehetne. Ráadásul én még egy relatív lusta, kókler voltam fiatalon, sok időt elszórtam az életemből a semmire.


Viszont ismerek építőiparban fiatalokat, 20-on évesek. Teljesítmény alapon többet keresnek mint én, otthon élnek, simán megtehetik, hogy vesznek egy ilyen autót. Vasszerelők, villanyszerelők, gipszkartonosok, szakmunkások.


Legtöbb ismerősöm, rokonom már az első ledolgozott éve után eljutott oda, hogy egy 1 milliós szintű autót megvehetett. Munkatársam is van olyan, aki albérletben lakik közel 40 évesen, viszont elég jó BMW-vel jár. Bár az albérlet sem olyan vészes, ha van párod és feleződnek a költségek. Nem mindegy, hogy egy fizetésből megy el 150-200 havonta, vagy csak felét fizeted.


Arról ne is beszéljünk, hogy 5-6 millió nem fényűző élet, egy akármilyen új autó 3-4-től indul.


Illetve, bár én sosem vennék autót hitelre, de lehet részlettörlesztéssel is venni. Ugyanannyiba kerül, de nem egyszerre úszik el X millió, hanem apránként.


Mondjuk nekem céges autóm van, nem egy extra, de elég nagy megtakarítás a sajáthoz képest.

2019. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%
Én havi 200-250000 nettót tudok félretenni, úgy hogy külön élek. De mégis csak 1 milliós autóval járok. Nekem ez is jó, meg fontosabbnak tartom a saját házam felújítását. És a lakás hitel mihamarabbi végtörlesztését
2019. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!