Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 25-30 évesen 5-6 milliós...

25-30 évesen 5-6 milliós autókkal. Miből?

Figyelt kérdés

Álmom nekem is, hogy egyszer majd egy szép, elegáns autóm legyen, viszont sajnos idehaza nem hiszem, hogy valaha is valóra tud válni ez az álom. Mérnökként dolgozom, de valahogy így sem tartom valószínűnek. Viszont sok olyan fiatalt látok, akiknek ez megadatik. Mégis hogyan? Szülők, örökség, vagy az addigi pénzük mind elköltötték egy autóra?


Személy szerint én nem költeném el az összes pénzem egy valamire, és csak akkor költenék egy drága autóra, ha már bőven van miből. És amúgy is lennének elsőbbséget élvező dolgok, amire a pénzt tudnám költeni. Ez lehet csak az én felfogásom.


De mégis miből telik egyes embereknek ilyen "fényűző" életre?


(nem irigység, csupán csak érdekel)



2019. febr. 12. 16:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Munkatársam 26, decemberben vett egy 4 éves CLS500-at 11,5 milláért. Oké, részletre, de az most lényegtelen.
2019. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
12%
Haverom 19 éves autóval visz ki nőket külföldre, ahhoz, hogy beüljenek mellé min. egy A7 kell szóval a autója miatt van munkája a munkája miatt van autója, oké, 8 általánosa van, de akkor is többet elért mint bárki saját kezüleg úgy, hogy 14 éves korába ráfogtak egy késelést és ezmiatt tönkre ment a kamasz kora.
2019. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
75%
"Mérnökként dolgozom, de valahogy így sem tartom valószínűnek." Akkor lehet hogy rossz helyre mentél dolgozni, én pályakezdő mérnökként vidéken (pesttől ~150km-re délre) is megkapom a 350ezres fizut.
2019. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
#12 Az nagy karrier, kvák futtatásához úgyse kell végzettség. Bár ahhoz képest kispályás, az ilyen fazonok bentleyvel járnak minimum...
2019. febr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Sokan írjátok ki mennyit keres mérnökként.. Vagy ti lódítotok, vagy én dolgozom rossz helyen. Csongrád megyében 2 év után is 250 a nettóm. Na most ebből költsek lakásra, rezsire, tegyek is félre..


Nem tudom melyik kommentelő emelte ki, hogy az írtam vannak elsőbbséget élvező dolgok is. Ezek alatt a saját ház/lakás vásárlása lenne a cél.

2019. febr. 12. 22:16
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem tudjuk még mindig, hogy milyen mérnök vagy. Egyáltalán van-e komolyabb igény olyan mérnökre Csongrád megyében?

A 250 nem sokkal marad el az általam írt 300-tól, de nem mi lódítunk. Csak tényleg tudni kéne milyen mérnök vagy pontosan, mert mondjuk kertészmérnökként azt mondom reális. Gépészmérnökként meg karcsú.

Illetve nagyjából meg is válaszoltad magadnak, a saját lakás/ház most fontosabb számodra mint egy újabb autó. Ha valakinek előrébb van az autó mint a lakás akkor persze, hogy hamarabb lesz jobb autója. Illetve sokan tényleg kapnak céges autót, mert kell a munkájukhoz, de azt kívülről nem látod, csak azt, hogy "5-6 milliós autó, 25-30 éves sofőrrel". Pont az ilyen értékű autókat szokták adni céges autónak. Egy új Astra, Focus, Octavia simán kerül ennyibe és akkor még nem is prémiummárkáról beszélünk.

2019. febr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok

"A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad."

Na ebből az arányból is leszűrhető kinek fontosabb egy autó, mint egy ház! Vagy más szemszögből nézve: 39% többet akar mutatni mint amije van.

Én is fogok venni 5-6 milláért autót (nem újat, max 2 éveset), de csak ha van felesleges 10-12 millióm! Jobban érzem magam ha van tartalékom. Viszont amíg felújítás projektbe vagyok egy fillért sem tudok, és nem is akarok félre tenni autóra.


Kérdező a munkáddal kapcsolatban nekem 4 év tapasztalatom van gépészmérnökként, de nem mérnökként dolgozom csak elvárás a végzettség a beosztásomhoz. 1 éve váltottam munkahelyet és átlag nettó 130-al kapok többet, azaz nettó 400 körüli a fizum. Nézzél másik munka után, a váltással többet fogsz keresni mindig, de Győrben is nagyon sok helyen nem akartak normális bért adni, úgy ahogy írtad már a nettó 250-es is sokallták!

2019. febr. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

villamosmérnökként végeztem. a szüleim alám tudták tenni a kollégiumot, meg a kaját.

majd mikor elkezdtem dolgozni, saját lábra álltam, 2 év meló után 10 éves kocsit vettem, 6 év albérlet után saját lakás hitelre, ez már nemsokára ki is lesz fizetve.

mikor 10 éve dolgoztam már, én is vettem egy 5-6 milliós új kocsit.

és emellett elég rendesen van megtakarításom. túl vagyunk jópár komoly nyaraláson is, arra is sok millió elpattant, de azért nem kár.

persze ehhez kellett, hogy fiatal koromban és ma se szórjam a pénzt két kézzel kézművessörre meg fesztiválra meg fine diningra.

és nem vettem eg, szakadt prémium autót az elején, hanem megelégedtem egy gombokból fentartható 0 presztizsű kocsival, míg meg nem vettem az újat.

2019. febr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a prioritás... Van kollégám, aki pár hónapja kezdett dolgozni, és vett egy zsír új kocsit. Én megtehetném hitel nélkül is, és mégis 10 éves opel-el járok.
2019. febr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
#14. nem kvákat futtat, dolgozni viszi őket ő a munkaközvetítő. 19 évesen 2 éves A7 nem nagy karrier? Meglátná röhögne. 16 évesen kezdte és S Mercivel (régi még az első generációs légrugós) 11 millió különbség 3 éven belül.
2019. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!