Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kettős tömegű lendkerék...

Kettős tömegű lendkerék ellenőrzése egyszerűen?

Figyelt kérdés

2019. febr. 12. 21:43
1 2
 1/14 D. Brasco ***** válasza:
88%
Nagyon nem tudsz rajta mit ellenőrizni.......ha csere érett leallításnál hallhatsz egy jellegzetes csattanást!
2019. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát az állapotát mennyire "kopott" nemlehet leellenorizni?
2019. febr. 12. 22:12
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem!

A benne lévő rugók vagy el vannak szakadva vagy nem.

Észre fogod venni, ha csere érett.

2019. febr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Lendkerék nem kopik annyit hogy azért kelljen cserélni.
2019. febr. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, kettőstömegűről van szó, nem fizikailag elkopik az anyag, hanem benne a rugók eltörnek.

Kérdező, ha rossz akkor csattogó, kattogó hangot fogsz hallani. Előtte pedig semmi

2019. febr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt nemtudtam:)

Viszont hideg motornal ha kihuzatom az autot 2esben 3500-nal rataposok a kuplungra egy "surolo" hang jelentkezik.

2.0 tdi 143ps

2019. febr. 13. 08:18
 7/14 Wadmalac ***** válasza:
#6: nem a turbó bypass lefújását hallod?
2019. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tipikusan általában mindenki ezt a csattogást emlegeti. Nálam semmi ilyen nem volt. Kizárólag meleg motornál, garázbsa beállva lehúzott ablaknél üresbe tett váltóval ahogy emeltem a kuplungpedált, fogásponton valami adott egy ilyen halk daráló, kerregő hangot. Semmi más tünet, rendellenesség nem volt. Így jártam vele még egy fél évet, rosszabb nem lett. Következő olajcsere alaklamával eszembe jutott, hogy a szerelőmtől rákérdezzek, hogy mi a fene lehet ez. Rögtön rávágta, hogy lendkerék. Csere után azt mondták, hogy már nagyon a szétesés határán volt és a második legrosszabb állapotú volt már, ami valaha járt náluk.

Ezt csak azért írtam le, mert a leálláskori csattogás nálam abszolút nem jelentkezett. Így nem biztos, hogy olyan erőteljes, drasztikus jelei vannak, ha már a végét járja.

2019. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Konkrétan csak úgy lehet ellenőrizni az állapotát, ha leveszed és a kezedben van a lendkerék. Látatlanban kár találgatni, mert többféleképpen is tud kopni a lendkerék.
2019. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Onnan tudom hogy a szomszédom hazajött, hogy alapjáraton nagyon zörög, csattog a motor. Ha elindul, akkor szépen húz, de az alapjárata iszonyatos. Azt mondta nem érdekli, megvárja mi lesz a vége, aztán új motort tesz bele(Ford kisbusz)
2019. febr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!