Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikerülni fog valaha a jogsi?

Sikerülni fog valaha a jogsi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdek egyre jobban elbizonytalanodni, hogy meg fogok e tanulni valaha vezetni. :(

Most tartok a 35. óra körül, de úgy érzem, hogy napról napra rosszabb lesz. Az oktatóm semmit nem magyaráz el, csak akkor ha 100-szor sem sikerül. Pl már órák óta a kis ívből váló jobbra kanyarodást meg az egy irányú utcából való kanyarodást gyakoroljuk. És most közli velem, hogy mennyire szar vagyok és most sikerült végre közölni a problémát, hogy túl közel megyek a patkához. Eddig sose mondta, csak a száját húzta. Semmi önbizalmat nem ad nekem, amikor valami rosszat csinálok gunyolódik velem és ki figuráz. Folyamatosan azt érezteti velem, hogy hülye vagyok!

A múltkor nagy nehezen (anya miatt) rá kérdeztem, hogy hogy látja kb mikor mehetek vizsgázik, nahh ott gyakorlatilag rám förmedt, hogy majd ha tudok vezetni,plusz elkezdte mondogatni, hogy az országos átlag 60-70 óra meg, hogy nála van egy fiú tanuló, aki majdnem 90 óránál jár és csak most ment el vizsgázni amin meg is bukott. Ettől aztán még rosszabbul éreztem magam😂 mert azt hittem, hogy azért már valami tudást tudok fel mutatni. Plusz úgy érzem, hogy amióta megkerdeztem még szemétkedik is velem:D

Nem mondom azt, hogy tökéletesen vezetek, mert sajnos a figyelmemmel még vannak problémák, és gőz erővel azon vagyok, hogy ezeket orvosoljam:) talán még ez tartja bennem a lelket, hogy még ha kicsit is, de bízok benne, hogy lesz jogsim valaha. Mert alapvetően szeretek vezetni, és minden vágyam a jogosítvány.

Ti is éreztétek hasonlóan magatokat?:(

És kinek, hogy ment a vezetés, esetleg mik voltak a hibáitok?

18/L



2019. febr. 13. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben oktatót váltanék, vagy elmondanám neki a bajomat... Mit tud veled kezdeni, azok után? Semmit.

Lehet egy másik mellett, már a 40. óra után vizsgáznál is. Az meg, hogy 90 óra után sem tudott megtanulni, elgondolkodtató szerintem...

2019. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb lenne oktatót váltanod. Elmesélem a személyes példámat, ha nem gond. 3 éve történt. Elkezdtem vezetni. Először nem nagyon ment, de az oktatóm mindig mondta, hogy ügyes vagyok, csak így tovább. Az első vizsgán (a kötelező 30 órát végigtoltam és mentem vizsgázni) megbuktam, hozzáteszem teljesen jogosan, benéztem egy kanyart. Úgy éreztem, soha nem lesz jogsim. Aztán vettem még 4 órát, és megint megpróbáltam. Sikerült. Azóta 2,5 éves a B, 1 éves a C kategóriám, nyáron függönyöztem, nem tudom hány ezer km-t vezettem le és tervezek még pár kategóriát csinálni (C+E, D). Azt akartam kihozni belőle, hogy ne add fel, egy segítőkész oktatót kellene keresned és hamar a kezedben lesz a jogaid. Sok sikert! 20/F
2019. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, átjavította a telefonom: furgonoztam, nem függönyöztem.
2019. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Az a 40 óra barokkos túlzás:) mert még egyetlen egy parkolást sem vettünk😅 sőt amikor lehetőségem lett volna, hogy parkoljak akkor is kikapta a kormányt a kezemből. (nem is engedte, hogy megprobáljam) ezt is olyan furcsának találtam.

2019. febr. 13. 17:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezesetben viszont minél előbb keress másik oktatót, mert ő arra hajt, hogy a lehető legtöbb pénzt szedje be a nagy semmiért. Ha esetleg fehérvári vagy, akkor tudok ajánlani egy nagyon jó oktatót. (2-es voltam)
2019. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelmű oktatóváltás!


NINCS olyan kezdő autóvezető akinek ne lennének hibái.

Még Schumacher, Senna, Hamilton stb. is biztosan hibázott amikor jogsit tett le anno. fiatalon.


A különbség ott van, hogy ha van egy normális oktatód akkor ő segít megoldani a hibát míg egy gyökér oktató nem foglalkozik vele(d).


Nekem kiváló oktatóm volt ezelőtt 11 évvel, egy rossz szavam nem lehet rá, még a mai napig oktat Érden, pedig már nem fiatal.

2019. febr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnos elég messze lakom mind a két helytől:(

A holnapi órán majd még meglátom mi lesz, megprobálom tisztázni vele a dolgokat. Ha nem látok semmi változást akkor elfogok gondolkozni az oktató vagy akár az iskola váltáson is!

2019. febr. 13. 21:40
 8/11 anonim válasza:
Ez egy tró ger
2019. febr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Az oktatóm semmit nem magyaráz el, csak akkor ha 100-szor sem sikerül. Pl már órák óta a kis ívből váló jobbra kanyarodást meg az egy irányú utcából való kanyarodást gyakoroljuk. "

A kis ívből jobbra kanyarodás és az egyirányú utcából/utcába történő kanyarodás nem egy bonyolult dolog. Két eset van: vagy az oktatód rossz, vagy te a nehéz esetek közé tartozol, akik nagyon nehezen tanulják meg érezni az autót. De mindkettő is igaz lehet. Talán egy másik oktatóval könnyebben vennéd az akadályokat, de csodára ne számíts, nem a tehetségesebb tanulóvezetők közé tartozol sajnos. Ezt nem sértésként írom, legyél tisztában a saját korlátaiddal.


"A múltkor nagy nehezen (anya miatt) rá kérdeztem, hogy hogy látja kb mikor mehetek vizsgázik, nahh ott gyakorlatilag rám förmedt, hogy majd ha tudok vezetni"

Ezzel egyetértek, igaza volt azon kívül, hogy rád förmedt. Azok a hibák, amikkel még mindig küzdesz, alapvető dolgok és a 15. órára már nem lenne szabad normál esetben elkövetni őket. Ha most mennél forgalmi vizsgára, még a legelnézőbb, legkedvesebb vizsgabiztosnál sem tudnál a vizsgaútvonal negyedéig eljutni, annyi hibavonalat gyűjtenél össze. De ezzel a türelmetlen, mogorva oktatóval tanulnod is pénzkidobás.


"Nem mondom azt, hogy tökéletesen vezetek, mert sajnos a figyelmemmel még vannak problémák, és gőz erővel azon vagyok, hogy ezeket orvosoljam:) "

Talán egy higgadt, türelmes, empatikus, nem lekezelő oktató mellett már nyugodtabb leszel te is és a figyelmeddel se lesz gond. Viszont továbbra sem értem, mi a nehéz az egyirányú utcába kanyarodással. Ez KRESZ elméleti tananyag. Lapozz bele a könyvbe, keress rá az interneten és ennyi. A gyakorlati oktatónak nem ilyeneket kellene neked tanítania, te levizsgáztál elméletből és ezeket tudnod kellene. A gyakorlat az, hogy nem fulladsz le, tudsz parkolni, tudsz közlekedni a forgalomban az elméleti tananyagban megtanult szabályok alkalmazásával.


"És kinek, hogy ment a vezetés, esetleg mik voltak a hibáitok?"

20. órán már hiba nélkül ment az összes parkolás, igaz én már hamar éreztem az autót és tudtam, mikor kell elkezdeni szedni a kormányt, hol férek el és hol nem. Inkább a forgalomban voltak hibáim, néha túl óvatos voltam, olyan gyalogosnak is megálltam akinek nem volt elsőbbsége és átengedtem.

2019. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Semmi problémám nincs a egyirányú utcából való kanyarodással:) ahogy írtad benne van a Kresz könyvben, én E-learningen tanultam a Kreszt, így rá voltam kényszerítve, hogy mindent megtanuljak! Nem is azt írtam, hogy nem megy vagy nem tudom magát a szabály/szabályokat, az oktatóm azzal kezdte, hogy ezek gyakorlása nála minimum 10-15 óra! Én se értettem, hogy miért kell ezt ennyit gyakorolni, de beszéltem az oktató több tanulójaval és náluk se más a helyzet. Még a legelején megkerdeztem tőle, hogy kik mennek el 30 órával vizsgázni, azt válaszolta, hogy akik rutinosan vezettek már előtte:)

Én úgy gondolom, hogy ennek az okatónak van egy tanítás módszere, 10-12 óráig csak a városok kívül vezetsz, aztán körforgalom gyakorlása, utána kis, nagy ívből váló kanyarodás, egyirányú, parkolás,utána vizsga útvonalonak és végül vizsga. Se bátyámnál, se a többi ismerősömnél nem volt ennyi idő pl az,, országúti" vezetés:)

Igazad van, én a béna tanulok közé tartozhazok, nehezebben éreztem át az autót, nehezebben ment a kanyarodás is.

Sajnos ez van, tudom hogy 40+ órával leszek!

2019. febr. 23. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!