Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudok bezárni egy...

Hogyan tudok bezárni egy olyan központizár hibás autót, aminek csak a vezető oldalon van kulcslyuka?

Figyelt kérdés

Adott egy 2007-es Citroen Jumpy. Úgy érzékeli, mintha nyitva lenne az ajtó, ezért csak rápróbál, de nem zárja be(néha, ha megfelelő szerencsével csapom be, olyankor működik)...így viszont csak kulcsal tudom bezárni, ami meg ugye csak azt az ajtót zárja...aminek meg nincs értelme, ha az utas oldali ajtó meg nyitva marad.

Ameddig nem kerül szervízbe, ki tudna nekem ebben segíteni? Gondolom kéne az utasoldali ajtó zárására is lennie valaminek.



2019. febr. 13. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom pöcök nincs az ajtókárpiton, vagy a belső kilincsen?

Akkor marad a gumipók. :)

2019. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lennie kell az utasoldali ajtón belülről valami zárnak, azt elhúzod/ benyomod mielőtt kiszállsz, utána meg kulccsal zárod a vezető oldalit és kész.
2019. febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem sikerült megtalálni. amúgy igen, normálisabb autókon legalább valami pöcök szokott lenni, meg most, mint youtube-os videókból tapasztaltam, ducato-n például van...

https://www.youtube.com/watch?v=7Hq4Dazcy3Y

2019. febr. 13. 20:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen a Jumpy, de ott keresd ahol meghuzod a kart amikor belülről kinyitod. Ott kell lennie vminek. Ugy tudod megnézni h belűlsz és letekert ablaknál bezárod kivűlről a vezetőoldalit és megfigyeled mi mozdul, pöcök, kallantyu stb.
2019. febr. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van a műszerfalon zár gomb? Akkor ha a távirányítóra nem zár, kulcsal meg csak a vezetőoldalit, akkor kulcsal zárod azt az egyet, átsétálsz az anyósülėshez. Kinyitod behajolsz ės megnyomod a műszerfalon a zàr gombot. Becsukod az ajtót. Elvileg zárnia kell!
2019. febr. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5. van a műszerfalon, de sajnos nem olyan. egyszerre zarna a ket elso ajtot, de nyitott allapotban inkabb nem zarja be egyiket sem😂. astramban is pedig igy mukodik.
2019. febr. 14. 06:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Az astrárol jutott eszembe, hogy ott ezzel a módszerrel lehet zárni.
2019. febr. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kezelési útmutató nem írja?

A 14 éves Astrám szintén ilyen: csak a vezető ajtón van kulcslyuk, pöcök pedig nincs egyik ajtón sem. Az három másik ajtó élén van egy líuk amin keresztül be lehet zárni. Becsapod az ajtót és zárva van. Végül a vezető oldali ajtót kulccsal bezárod.

Lehet ennél is hasonló a trükk.

2019. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

sajnos nem találtam, pedig ma átnéztem részletesen az ajtó környékét :D


kezelési útmutatóban sem ír sajnos semmit, tulajdonképpen ilyen karbantartási útmutató részt sem találtam benne, amit ugye az astrám könyvében szintén szerepel :D

csak a normál működéssel kapcsolatos nyitás-zárásról ír egy néhány bekezdést, amire ugye az ember rájön magától.

2019. febr. 14. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!