Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudhatom biztosan,...

Honnan tudhatom biztosan, hogy az autómban biztosan az eredeti, gyári lambda szondát építették be?

Figyelt kérdés
Esztergomból rendelték,(legalábbis a dobozon az volt)ugyan úgy néz ki,mint a régi,de ráadásul a hiba sem szünt meg....Lehetséges,hogy kifizetteték velem az original termék árát,és helyette beszereltek egy olcsóbb terméket?
2019. febr. 14. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Dobozt meg kifejezetten gyártottak erre a célra?
2019. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a hiba nem szűnt meg, akkor az nem lehet, hogy nem is a szonda volt a hibás?
2019. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a gyári számot rajta.
2019. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A doboz nem volt leragasztva...Akármikor kicserélhették.Akár a gyárban vagy máshol.A gyári,eredeti terméken milyen felirat van,illetve milyen számok?
2019. febr. 14. 11:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan csak tippelek, de a "lamba szonda csere" tipikusan olyan "fingom nincs mi a hiba de cseréljünk ki valami drágát" szerelői hozzállást tükröz.


Mennyire vagy biztos benne, hogy a lambda szonda volt hibás és nem valami más? 1,5 éve nekem is felgyulladt a check engine lámpa, bementem szerízbe, gépre kötötték a kocsit és ott is azt írta ki a gép, hogy a szonda hibás, mondták 100e. 50 km autópálya után elmúlt a hibajelző (hibát amúgy sem észleltem...) és azóta sem jött vissza.

2019. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogy mennyire vagyok biztos benne?Rácsatlakoztatták a fedélzeti számítógépre egy autódiagnosztikát....kiolvasták a hibakódot.
2019. febr. 14. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Na igen. Amit sokan nem tudnak (sajnos még szerelők sem mindig...), hogy amikor az általános hibakód annyi, hogy szonda hiba az kb. 100 dolog lehet.

A márkaspecifikus kiolvasó eszköz eleve sokkal részletesebb információt ad, de ott is lehet még kb. 20 dolog. Pl.: egy sérült vezeték a szondához okozhat rossz jelet amit szondahibaként fog a computer jelezni - mert a valóságban nem a szonda működését jelzi, hanem a hibás jelet.

2019. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!