Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell az autósiskolának...

Miért kell az autósiskolának az eredeti bizonyítvány?

Figyelt kérdés
2 hét múlva megyek Kresz vizsgára, és az autós iskolának most adtam be az orvosit és az érettségi másolatát (a nyolcadikos nincs már meg). Azt mondták kell az eredeti is, vigyem be. De miért kell nekik? Hová viszik? Miért nem elég a másolat? Nem szeretném ha ez is elkallódna mint a másik bizonyítványom...
2019. jan. 29. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:

A vizsgára kell magaddal vinni az eredetit. Nem kell otthagyni, csak odaadni adminisztrálásra.

Anélkül nem vizsgázhatsz!

2019. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így még logikus is lenne, de! Azt mondták előtte vigyem be, mert az iskolavezető bemutatja. Elég fura nekem. Hová mutatja be?
2019. jan. 29. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem tudom.

Engem múlt héten jelentettek be vizsgára és az iskola még csak másolatot sem kért róla, csak azt mondták, hogy vigyem magammal.

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy az autósiskola személyesen megy be a felügyelethez időpontot kérni, akkor viheti magával az eredeti bizonyítványokat és akkor a vizsga előtt már nem kell bemutatni. De úgy, hogy már megvan az időpont nem hiszem hogy ez lehet.

Kérdezz rá minek kell nekik, feleslegesen ne ugráltassanak.

2019. jan. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért kell az eredeti, hogy lássák, nem egy ügyesen összeszerkesztett másolat...

A képzés feltétele a 8 általános, az benne is van a szerződésben.

A NKH-ban mutatják be a bizonyítványt a fentiek igazolására, utána visszaadják.

Nem vagy köteles odaadni a bizonyítványt, viszont nem kötelező jogosítványt sem szerezned, ergo ez egy ördögi kör, kérik az igazolványt, hogy ellenőrizzék, iktassák, engedélyezzék a KRESZ vizsgát... ha ne adod, nincs harag, de nem vizsgázhatsz :-)

2019. jan. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem érted. Nem az a baj, hogy be kell mutatni, esetleg a vizsga napján vinni magammal.

Itt előre oda kell adni az iskolának, hogy bemutassa az iskola vezető (helyettem???)...

2019. jan. 29. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Több százezren átestek már ezen, és vissza is kapták a bizonyítványukat, de ha neked nem tetszik, beszéld meg az iskola vezetőjével.


Az is lehet megoldás, hogy személyesen viszed be a NKH megyei központjába, ott megkeresed az illetékes ügyintézőt, az iskolától elkért azonosító kódszámodat, és a bizonyítványt átadod, ellenőrzik, és utána adnak vizsga időpontot - kb ezt lehet megspórolni, ha beviszed az iskolába a bizonyítványt.

2019. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már van vizsgaidőpont is. Nem zavar?!
2019. jan. 29. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!