Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszijat levettem az...

Uborkka kérdése:

Vezérműszijat levettem az adagolóról. Visszaraknám, de nem találom el a fogat. Beindul, megnézem vag-gal, előtöltés 255. Gyakorlok vele, nehezen arréb sikerül egy foggal. Előtoltés 155. Próbálom még egy foggal, nem indul el. Mit rontok el?

Figyelt kérdés
2,5,tdi,t4,transporter,előtöltés,60

2019. febr. 14. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Az egészet.

Levett vezérmű szíjat bem raknak vissza, azt biztonsági okokból cserélik, és a jelöléseket figyelembe véve rteszok fel az újat.

A lényeg pedig az, akinek nincs gyakorlata, ne nyúljon hozzá.

2019. febr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha beindul akkor mi nem jó hogy arrébb kell rakni?
2019. febr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Azért beindítás előtt kézzel áttekered a főtengelyt mielőtt összevernéd a szelepeket? :D


(Kétszer kell átforgatni)

2019. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát ezt kár volt így usgyi neki szétszedni ha azt se tudod mit csinálsz. Hívj szerelőt, mielőtt még jobban szétbarmolod.
2019. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
rezgéscsillapitó ékszijtárcsát akartam cserélni de jött vele a vezérműkerék is.Persze közben minden elmozdult.Jelre raktam a főtengelyt és összeraktam.Vezérműkerekeket nem vettem le,természetesen.De én hülye levettem az adagolóóldali szijat is.Na ez rossz lépes volt. Felraktam de az előtöltés vaggal mérve mint irtam 155 körüli .Mellérakom egy foggal akkor 255 körül mutatja. 55 kellene legyen !! Ellenkező irányba elvileg egy foggal kellene raknom,de ott meg nem indul már el.K.va nehéz közelebb rakni a holtponthoz mert az adagoló át akar ugrani.Lehet kettővel rakom arrébb?? El nem állitottam semmit.Az a baj hogy az adagoló kerekénél semmi jej nincs ,csak a házon!
2019. febr. 14. 18:13
 6/11 Mickbro ***** válasza:

Volt egy dízel audi 100-om 5 hengeres. Én is jelre raktam a főtengelyt, azaz a kuplung harangnál megnéztem a jelölést. Az adagolónál is benne volt a csap. Felraktam a bordásszíjat. Az autó nagyon nehezen, de beindult. Próbáltam kicsit elfordítani az adagolót, de nem lett jobb. Aztán áthívtam egy barátomat.

Ő fordított még egyet a főtengelyen, jelölésre és úgy raktuk össze. Jó lett. Lehet, h neked is fordítani kellene még egyet.

2019. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nekem nincs jel az adagoló tárcsán.Próbáltam amit irsz,még egyszer átforditani de úgy be sem indult.
2019. febr. 14. 19:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Pedig csak arra tudok gondolni...


Az, hogy egy fokkal mínuszban vagy pluszban el van rakva attól még beindul simán!


10000% hogy nincs elrakva 180fokkal?


Mint írtam a főtengelyen 2 fordulat 1 fordulatot jelent :)

1 fordulat csak fél fordulat.... ha úgy rakod össze akkor totál nem lesz jó!


Én is megszívtam tavaly az öreg mercivel mert összerakásnál 1-el túl volt fordítva a főtengely és úgy tettem fel a bütyköstengelyt.


20 másodperces padlógázas indítózás kellett, hogy beinduljon, de beindult.... persze az udvarban kaszálni lehetett volna a fekete füstöt amit okádott :DDDD


Az adagolón is van jelzés.

Sajnos nem ismerem a típusodat.


Pl. az öreg 190-es mercin az adagoló oldalán van egy 17-es csavar amit ki kell csavarni és ha a főtengelyt 30fokra állítom akkor jön elő az adagolón a jel bent a lyukban.

2019. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ez igy pöccre indul!!! szépen jár alapjáraton,stb! Csak fosok mert a műszer szerint előtöltés 60 helyett 150.Nem tudom ez mit jelent,fok,vagy mm .Ezt irja ki a vcds td timing!!!
2019. febr. 14. 22:40
 10/11 Mickbro ***** válasza:
én sem vagyok egy nagy dízel szakértő, de azt gondolom szépen jár, olyan a hangja mint előtte, nem füstöl, és a motor dinamikája sem változott, akkor nagy gond nem lehet. Ezek után esetleg a fogyasztást mérd meg!
2019. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!