Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az 1. generációs Toyota...

Az 1. generációs Toyota Avensisek motorjai közül melyik nem eszi az olajat?

Figyelt kérdés

A közeljövőben autót szeretnék vásárolni, úgy 8-900 ezer forint körüli összegért.


A fórumok, népítéletek, cikkek hosszas bújása után az első generációs Toyota Avensisek mellett tettem le a voksomat. Eredetileg a békalámpás Corollákkal szimpatizáltam, de azok szűk beltere miatt az eggyel nagyobb kategóriát képviselő Avensisek kerültek inkább képbe. Az autót 90%-ban autópályán használnám.


Úgy olvastam, hogy a kor Toyota benzinmotorjai a magas megbízhatóságuk ellenére híresen komoly olajfogyasztók, egyes esetekben akár egy litert is benyakalhatnak 1000-1500 kilométerenként.


Kedves tulajok és autószakértők? Véleménytek szerint melyik motor a egproblémamentesebb, olajtakarékosabb a típusból?



2019. febr. 14. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Az 1. generációs Avensis motorjai még nem vvti (változó szelepvezérlésű) motorok voltak. Ezek csak az első modellfrissítéskor kerültek bele, 2000-2001 környékén.

Az eredeti, 1.6 benzines alapmotor (4A-FE motorkód) legendásan megbízható, nem jellemző rá az sem a túlzott olajfogyasztás, sem más típushiba. Ugyanilyen jó a 2.0 benzines is. Ha betartották a 15e Km -es olajcsere periódust, akkor nem szokott velük probléma lenni. Egyébként a békalámpás Corolla nagy kedvencem, közel 10 évig használtam egy ilyet. Hátul kicsit szűk a fejtér, de elől, átlagos termetű sofőrnek nagyon kényelmes. Szerintem a beltér is igényesebb mint a kor átlaga (plüss kárpit, puha borítások). Az enyémben 1.3 (4E-FE) alapmotor volt, minden probléma nélkül működött, és működik ma is (ismerem az új tulajt).

A modellfrissítés után, a korai vvti -motoroknál valóban előfordult túlzott olajfogyasztás, de ez a későbbi évjáratokra már nem jellemző. Én jelenleg egy 2004-es Avensist vezetek, 2.0 vvti motorral (1AZ-FE kód) ismert előélettel, 10e - 15e Km között mindig megkapta az olajcserét (jó minőségű szintetikus olaj). Így két olajcsre között egyszer sem kell után tölteni.

2019. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes és informatív válaszodat :)
2019. febr. 18. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!